Dwie niesformatowane partycje, jak usunąć?

Mam tak

C: 7GB Działające

D: 69GB Działające

  • Jakieś puste niesformatowane COŚ, co ma 8GB których nie mogę wykorzystać.

-I drugie niesformatowane COŚ, które ma 600MB.

Jak zrobić żeby usunąć te dziwne partycje, które nawet nie mają oznaczenia (Widziałem podczas instalacji XP) i dodać te 8,6GB Do tych działających?

Dodam, że takie coś zrobiło mi się podczas instlacji Ubuntu, z którego korzystałem jakieś 30min… :?

8 GB to partycja systemowa Ubuntu, a 600 MB to Swap, konieczny do działania Linuxa

Aby przyłączyć je do innej partycji, albo sformatować i używać np. jako E: musisz użyć programu takiego jak GParted, czy Partition Manager (dostępne na vortalu)

A jakieś inne? Bo tych nie mogę zrozumieć…

Może w BIOSie się da to zrobić?

Nie , raczej nie.

A w czym problem?

Możesz odpalić płyte windowsa, tak jak do instalacji i po prostu usunąć którąś z obecnie istniejących partycji oraz te, które chcesz dołączyć, tj. 8GB i 600MB i połączyć w jedną całość powstałe miejsce.

:!: Ale pamiętaj, że to usunie dane z tych partycji, które będą w tym brać udział. :!:

Właśnie to zrobilem… Usuneło, ale pozostało jakieś “COŚ” czyli pusta partycja bez oznaczenia. Która zajmuje miejsce.

Złączono Posta : 17.06.2007 (Nie) 16:41

I jeszcze raz… Ale teraz coś jeszcze pokombinowałem, i działa! Jest tyle ile powinno być, Thx.

Złączono Posta : 17.06.2007 (Nie) 16:42

I jeszcze raz… Ale teraz coś jeszcze pokombinowałem, i działa! Jest tyle ile powinno być, Thx.