Dwie zapory ogniowe


(Sedes123) #1

Czy moge miec 2 fireewola tak aby jeden słabszy był poprawka do dobrego? Tzn nan AVK2005 internet Secruriti i czy moge do tego miec właczaonego firewalla z SP2?? Proszę o fachową odpowiedz


(Taddek2) #2

Możesz tylko po co?Mimo że wszystko wskazuje,że oba działają dobrze to w pewnych przypadkach /nie ma reguły/będą sobie przeszkadzały.


(lazikar) #3

Możesz, ale nie ma to najmniejszego sensu. :?


(Sedes123) #4

Jak skanuje porty na stronce sygate to zawsze mi sie skanowaly i potem były wyswietalane rezultaty a teraz pokazuje sie takie cos :


(Neome) #5

Nie może odczytac przez przeglądarke niektórych informacji o tobie (computername).


(adpawl) #6

…Nie ma sensu i zwyczajnie nie jest wskazane…

No chyba, że będą one na osobnych maszynach (jeden na kompie serwerze, a drugi na kompie kliencie) …albo gdy jeden z nich jest firewallem sprzętowym… - tylko takie rozwiązania są w pełni zasadne i logiczne.

Zresztą sam powiedz: na jednym zablokujesz transmisje na port 21 FTP, a na drugim nie - i co? wiesz, czy FTP będzie ci działał? :wink:

Poza tym, firewalle softwareowe działają raczej równolegle, a nie szeregowo - a więc można to postrzegać jako współzawodnictwo…

…i tak co ci słabszy puści, to puści…

Więc jaki to ma sens?


(Sedes123) #7

Moze mi ktos powiedziec jak ominac to zebym mogl przzetestowac kompa tzn friewalla albo dac linka do innego skanera ?? ale nie antywirusowego tylko Firewoolowego :stuck_out_tongue:


(fiesta) #8

Nie ma takich scanerów, są ewentualnie takie które Ci pokażą jakie masz otwarte porty i czy ewentualnie Twój komputer jest dobrze chroniony przed włamaniami z sieci.

http://security.symantec.com/sscv6/home … CZRWEJGSSK

Klikasz Security scan