Dwl 2000AP nie uzyskuje IP z routera

Witam

Jestem zielony i guglując dobrnąłem do etapu, na którym nie mogę sobie poradzić.

Mam dlinka DWL 2000AP+. Ustawiłem antenę, zrobiłem site survey, znalazłem sieć. Admin dodał mac mojego dlinka i mac karty sieciowej w laptopie do listy (tak zabezpiecza sieć). Ja ustawiłem u siebie “client DHCP, wyłączyłem server DHCP który mój dlink tworzy, zrestartowałem się… i po uruchomieniu ponownym IP mojego dlinka jest 0.0.0.0”. Gdy wybieram opcję “server DHCP” moja karta sieciowa uzyskuję IP od dlinka, dlink ma IP, ale nie ma netu. Pingowanie jego routera pokazuje, że nie ma łączności.

Odpuściłem sobie tamtą sieć (bo admin to obcy człowiek który miał dość moich telefonów) i poprosiłem o pomoc sąsiada który rozprowadza u siebie po domu internet poprzez linksys WAG 200G. Przyszedł do mnie i gdy karta sieciowa wifi w moim pececie znalazła jego sieć, wpisał hasło (jego sieć zabezpieczona jest (WPA2)). No i mogłem korzystać na pececie z jego sieci poprzez swoją kartę sieciową.

Potem poprosiłem go by to samo zrobił na moim dlinku podłączonym do laptopa - tzn ustawiłem go w funkcję client, zrobiłem site survey, znalazłem sieć którą tworzy jego linksys i wpisaliśmy to samo hasło w WPA-PSK w opcjach mojego dlinka, które wcześniej wpisaliśmy w kartę sieciową peceta.

I znów mam ten sam problem - gdy mam ustawione DHCP server to przynajmniej mogę wejść do dlinka. Ale gdy ustawiam DHCP client, czyli pobieranie IP od jego linksysa, wychodzi szydło z worka - mój dlink ma IP: 0.0.0.0 a karta sieciowa w laptopie przez którego obsługuję dlinka również nie uzyskuje IP i nie mam kontaktu z urządzeniem.

To samo dzieje się wówczas gdy ustawiam dlinka w opcji repeater, by wzmacniać sygnał z linksysa.

Ciekawe jest jednak to, że gdy laptopem szukam sieci w okolicy, znajduję sieć mojego kolegi z jakością sygnału doskonała (100%) ponieważ mój dlink najwyraźniej tworzy sieć która działa na routerze linksysa mojego kolegi. Ale nie ma komunikacji bo dlink nie uzyskuje IP, i nie uzyskuje go karta sieciowa. Dodam tylko, że gdy nie ma dlinka widzę sieć kolegi na linksysie tylko z 40% poziomem sygnału.

Bardzo proszę o pomoc. Czy ktoś może mi wytłumaczyć, co robię źle? Dlaczego mój dlink nie pobiera IP od serwera DHCP na linksysie?

mister78 , Zmień tytuł by był związany z problemem korzystając z przycisku EDYTUJ, inaczej temat zostanie przeniesiony do śmietnika

Wszystko robisz dobrze, to wina sprzętu.

Nie pobiera, ponieważ po wyłączeniu własnego serwera DHCP ustawia na wszystkich interfejsach IP 0.0.0.0 i nawet nie próbuje pobierać adresu z “obcego” DHCP.

Ten typ tak ma.

^^

wielkie dzienks za odpowiedź.

Też tak myślałem, ale w manualu jest następująca informacja

http://support.dlink.com/Emulators/dwl2 … _home.html

Poza tym mam dwa takie same urządzenia - dlink DWL 2000AP+. Dostalem je od ojca, który miał kiedyś radiówkę (dał mi te dwa AP i antenę). Wszystko wcześniej działało u niego świetnie: jeden w opcji Client łączył się z routerem providera, drugi w opcji AP puszczał sygnał na dom.

Sprzęt dostał jak mu instalowano ten net - być może router providera to był ten sam model dlinka.

Ale przecież to urządzenie jest kompatybilne w standardzie b, g…

Co jest grane???


Jak obejść problem?? Czy jeśli ustawimy static IP na linksysie kolegi który działa jako router i static na moim dlinku w funkcji repeater to będzie działało?

Czy jeśli kolega na linksysie będzie miał DHCP a ja ustawię statyczny IP z tej samej sieci, z zakresu w jakim jego serwer DHCP rozdziela IP, to czy to będzie działało???

Dodane 15.09.2009 (Wt) 19:40

czy ktoś ma jakieś pomysły?