Dwurdzeniowy procesor na starszej MoBo

Witam, dostałem ostatnio od znajomego sprawny procesor intela do laptopa T2130 (fsb 533MHz, 478pin Micro-FCPGA, wykonany w technologii 65nm), tak się również składa, że jestem w posiadaniu laptopa Sony Vaio VGN-A517B z procesorem Pentium M 740 (478pin u-FCPGA, fsb 533, 88nm) i zastanawiam się, czy mogę go bez przeszkód umieścić w moim laptopie. Niby złącze i FSB się zgadza, lecz jest to nowszy procesor, obsługujący więcej instrukcji i wykonany w nowszej technologii, na dodatek wiemy jak bardzo ‘dedykowane’ są biosy w laptopach… Proszę o poradę. BTW, wie ktoś może dlaczego mam i/lub widzę tylko jedno wejście na pamięć RAM w owym laptopie? Miałem już 4 laptopy, do każdego dokładałem ram, a w tym widzę jedno wejście, choć oryginalnie w specyfikacji pisze “2x 512 mb” - jak? @.@

Złącze się nie zgadza.

Zobacz na necie zdjęcia pentawki o cora mają przesunięty pin.

Niestety ale to nie przejdzie :wink:

Czy czasami jeden z modułów pamięci nie jest wlutowany na stałe w płytę główną?

Drugi może być pod klawiaturą widziałem taki kombinacje w laptopach Fujitsu-Siemens i HP.

Także w Dellach montują pod klawiaturą.

To lutowanie to przestarzała technologia i nie stosowana od czasów SDR-DDR.

Kiedy DDR było już standardem nie stosowano takiej magii :stuck_out_tongue:

Cedar także jest to raczej niemożliwe, gdyż ten lapek nie taki stary jest.

Może nawet posiada DDR2, gdyż te wprowadzono wraz z nowymi wersjami Pentium M właśnie na FSB 533

Owszem, posiada DDR2, choć tylko 533MHz. Cóż, być może jest drugie złącze pod klawiaturą, niemniej pierwszy raz się spotykam z osobnym rozmieszczeniem obu wejść. ■■■■■■■, chyba więc opchnę tego procka na allegro a za wylicytowane +/- 20 zł kupię pentiuma M 760 2.0Ghz, być może będzie różnica wydajności w porównaniu do P. M 740 1,7Ghz :roll:

Dziękuję bardzo za wypowiedzi!

@up, a byłby ktoś w stanie mi powiedzieć jaki inny - lepszy procek niż Pentiuma M 760 2.0 GHz mogę wrzucić na to mobo? Najlepiej dwurdzeniowy, o ile były jakieś produkowane za czasów 90nm na ten socket…

Kaczorinax , Na któreś grupie news był niedawno podobny wątek dotyczący nowego laptopa i miał on właśnie lutowaną pamięć systemową RAM na płycie głównej, czyli jest to nawet teraz możliwe.

Cedar może nie nadążam ale teraz to rzadkie zjawisko jak już sie pojawia :wink:

Najlepiej to kup pentawke M 725 i zrób drutmodem tak jak ja przestaw szyne z 400 mhz na 533 mhz.

Jeden kawałek drucika a pieniądze zaoszczędzisz.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć co i jak pisz na gg