Dwusekundowe przycinki Acer Aspire 5750G

Witam, mam niemały problem z laptopem Acer Aspire 5750G. Kupiłem go na koniec września 2011, początkowo działał zupełnie dobrze, bez najmniejszych zastrzeżeń. Ostatnio zaczęły się dziać niepokojące rzeczy - raz na jakiś czas obraz zwiesza się na jakieś 2 sekundy. Nie często, bo powiedzmy przez 2 godziny jest ok i nagle taka zwiecha. Nie przeszkadzałoby mi to, gdybym nie grywał w gry. Nieraz przytrafi się taka zamuła w środku akcji i nie muszę chyba tłumaczyć ile kosztuje mnie to nerwów.

Ale zwiesza się tylko obraz, dźwięk w tym czasie jest normalny.

Druga sprawa dotyczy jednak właśnie dźwięku. Dość często on też się zwiesza, tzn krótki fragment się zapętla kilka razy i później wraca do normy. Przykładowo, gram w league of legends i rozmawiam na teamspeaku. Babka z gry mówi ‘double kill’ ale się zwiesza i powtarza ‘double’ pięć razy, ale kolegów z tsa słyszę normalnie.

Luźna myśl laika, że jest to problem z dyskiem, jakby miał problemy z odczytywaniem danych. Gram w heroes 3, używam jakiegoś czaru w walce i między kliknięciem a animacją jest sekundowa przerwa, jakby właśnie dysk szukał animacji do tego czaru. Dziwi mnie to, bo na starych kompach nie było takich problemów, a tutaj całkiem przyzwoity laptop jak na moje potrzeby i nawet gra sprzed 13 lat nie chodzi całkiem płynnie…

Pytanie - skąd się biorą takie problemy i czy da się cokolwiek zrobić, żeby to naprawić?

Krótka specyfikacja:

intel core i5-2410M

geforce gt 540M

3gb ddr3

640gb hdd

windows 7 64bit

możliwe, że coś się dzieje z układem graficznym.

odnieś lapka do jakiegoś serwisu gdzie zrobią Ci ekspertyzę, dla mnie to wygląda na podnoszenie się temperatury.

może reballing układu by pomógł.

nie jestem tego pewien, bo nie mam sprzętu w rękach, ale w serwisie doradzą Ci, bo zawsze to może też być wina systemu (jeśli jest stary lub zaśmiecony).

Coś może się przegrzewać CPU lub chip na płycie.

Wklej SMART dysku z programu Everest lub HD Tune

screen z hd tune:

aa23a97c3cbe.png