DX4000 czyszczenie dysz

Witam, mam do was taką prośbę otóż moja drukarka przestała drukować na czarno tzn. kiedy chce wydrukować czarno-biały dokument to drukarka oddaje mi kartkę na której prawie nic nie widać tzn. literki są w połowie napisane… nie wiem jak to wytłumaczyć zresztą mniejsza z tym. Chciałbym się zapytać gdzie jest opcja czyszczenia dysz w tej drukarce? Za pomoc dziękuje.

Zazwyczaj to jest w panelu sterowania -> Drukarki - klikasz prawym klawiszem na drukarkę i wybierasz “właściwości” - w którejś zakładce powinny być opcje kalibracji i czyszczenia dysz. Jeśli tego nie masz, może trzeba zainstalować oprogramowanie do obsługi Twojego modelu i w nim szukać opcji czyszczenia dysz.

Gdyby nie pomogło, to znaczy, że dysze są zbyt mocno zabrudzone i pozostaje serwis - tam zanurzają głowicę z dyszami w kąpieli ultradźwiękowej i jest szansa na przetkanie dysz. Czasami zdarza się, że tusz zasechł w dyszach tak mocno, że nie da się ich odetkać lub padła elektronika głowicy - wtedy trzeba rozważyć wymianę głowicy lub całej drukarki, bo naprawa może być nieopłacalna.

Klikam prawym na moją drukarkę w panelu sterowania i nie ma opcji czyszczenia dysz…