Dylemat: PC-PS3

mam dylemat w kwestii wyboru co byłoby lepsze dla gracza… Obecnie mam przestarzaly komputer 1,7Ghz AMD , 256Ram i grafike 64MB zakupiony w 2003r… Ale jakos zbytnio mnie nie denerwuje ze wolno chodzi itp. przyzwyczailem sie do niego :smiley: i teraz tak:

  1. Co lepiej zakupic komputer za ok. 2,5k zł czy PS3, dokupić pada i pare gierek (monitora LCD nie mam, wiec bylby to dodatkowy koszt do komputera, zas do PS3 mam 42 calowy TV z FullHD)

  2. Jaki byłby koszt dokupienia do tego starszego komputera pamieci- myslałem o 512mb lub o 1024mb(ceny sklepowe)

  3. Czy moge do tego zestawu podłączyc pamiec ram DDR2 lub DDR3?

  4. Czy Windows 7(najnowszy) chodziłby na terazniejszym zestawie? nie przymulał by? O ile by lepiej chodził z nowa pamiecia 1GB DDR2?

  1. PS3, głównie dlatego że masz już telewizor,

  2. Duży

  3. Na 99% nie.

  4. Będzie mulił. Skąd masz pewność, że będą Ci działać pamięci 1GB DDR2? Są na to bardzo małe szanse. Podaj model płyty głównej.

Lepiej kup PS3, wystarczy ci na dłużej. Zobacz sobie, że PS2 jest już długo i dalej wychodzą na niego jakieś gry. Tak samo pewnie będzie z PS3 za jakieś 3-5 lat albo i dłużej.

Kompa żeby mieć teraz do gier na full detale, to koszt 3-5 tysięcy do tego gry i wymiana podzespołów co 6-12 miesięcy. Za taką kasę masz PS3 + kontroler (oczywiście drugi) + gry + kabel HDMI (niema w zestawie) + TV.

Na PS3 wgrasz linuxa ( np. Ubuntu lub Yellow Dog Linux) i masz tak jakby komp, do tego masz jeszcze Blu-ray w tej konsoli.

Ja nie wiem czy PS3 to taki dobry pomysł, sama konsola ok. 1500 zeta, plus gry po ok.200 każda, kupisz 5 gier i już masz 2500 zeta wydane.

Opłaci się jak masz kolegów z PS3 z którymi będziesz mógł sie wymieniać grami, lub jakaś giełda gdzie sprzedasz gry i kupisz inne.

CPU: AMD Athlon XP 2200+

Płyta głowna: KT333-8235

Karta graficzna: NVIDIA Geforce4 MX 440

Jezeli chodzi o gry to mam kolege który juz od roku ma PS3 wiec uzbieral troche tytułów, a ceny gier nie sa az tak straszne jak wiekszosc pisze;) Nie dziwie sie jezeli ktos chodzi do MM lub innego hipermarketu który sobie sporo odlicza, a premierowe gry zawsze duzo kosztuja przez ok. 2 tyg ;]

Konsola kosztuje 1350, a za 1500 to z drugim padem :stuck_out_tongue: Jak Serion napisał przy kompie trzeba sie bawic co roku jezeli chce sie grac w najnowsze tytuły a z PS3 pogram sobie na FullHD bez zadnych problemow, tylko boje sie o to ze konkurencja jaka jest Microsoft (xbox) bedzie chciała wydać nowa wersje Xboxa gdzies ok. 2011-2012 i Sony niechcac byc zbytnio w tyle (chodz ma Cella to ma tylko 256MB i chociarz ma wieksze taktowanie pamieci niz Xbox z 512MB to z nastepna wersja napewno w tym temacie przegra) wyda nastepna wersje PS4 i tak bedziemy miec co 4-5 lat nastepna konsole, minie rok od premiery konsoli i przestana produkowac gry na poprzedniczke i bedzie lipa… Na PS2 podobno juz nie robia zadnych gier… PS3 miało przetrwac na rynku dekade a z tego co mi wiadomo to Sony mało zarabia na Plajaku a mozliwe ze traci 50$ na kazdej konsoli… Wybiore chyba jednak PS3(chyba ze ktos mnie jeszcze przekona dobrym argumentami) i mam nadzieje ze Sony nie bedzie miało zamiaru wypuszczac nastepczyni PS3 do roku 2017 tylko wprowadzi wersje np. 160GB z ulepszona pamiecia za kwote ok. 1500-1600 zł;)

PS4 myślę że będzie w 2012-2013 gdzieś

przecież jeszcze nie powstała gra na PS3, która wykorzystuje w pełni jego możliwości.

kompa sobie zostaw starego do internetu, dokup 512mb RAM (żebyś miał 768) i Windows 7 ci spokojnie będzie śmigał

http://www.allegro.pl/item639377832_mar … 0_mhz.html np

W takim przypadku brałbym konsolę. Starczy na wiele lat. Przez dłuższy czas będą wydawane nowe gry.

1GB Ram DDR do Twojego PC kosztuje mniej-więcej około 100zł.

SzymSzejdi dobra, może i gry kosztują 200+ zeta ale zobacz, jest tyle miejsc że można kupić taniej, np. wymiana z innymi ludźmi, allegro, giełdy na forach o ps3, ebay, zagraniczne sklepy. Gry na PS3 jak się nie mylę są REGION FREE (Oznacza to że gra działa na NTSC jak i na PAL) ale filmy już nie. PS3 ma też zaletę że ma Blu-ray, a same takie odtwarzacze kosztują tyle samo - więc się opłaca.

Sony na jednej PS3 traci 50-150$

Tak jak napisał ctr gry na PS3 nie wykorzystują go w 100%, na Xboxa 360 już wyciskają ostatnie soki choć można by wycisnąć więcej tego soku.

A tak a propos poco ci W7? Nie starczy ci XP… W7 będzie kosztować tyle co 2 gry na PS3.

W7 zapewne bedzie mial wieksza ochrone przed wirusami i bardziej wydajny od XP