Dylemat przy zakupie sprzętu ;-)

Jako nowy na forum witam wszystkich :piwo:

A więc tak mam dylemat :smiley: chciałem kupić do małego pokoju telewizor, odtwarzacz dvd, tuner satelitarny, xboxa360 i laptopa ale tak sobie myślę czy nie lepiej kupić blaszaka z monitorem 22 cale i kartą sat? Było by chyba taniej a spełniło by funkcje wszystkich tych urządzeń

Ja mam takie rozwiązanie u siebie w pokoju i nie narzekam + dokup sobie do tego cyfre lub tnk bo z polsatem są problemy bo karta jest sparowana z tunerem.

elpe85 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ja bym jednak stawiał na x360. Jednak co na konsoli to na konsoli, a na x360 gry pochodzą a na PC okaże się, że za stare podzespoły :smiley:

Powiedz mi żeby oglądać satelite (bede kupował TNK) trzeba mieć załączony komputer, czy jest jakiś pilot żeby zmieniać kanały no i czy karteTNK można wyciągać w 2 sekundy, bo chodzi o to że w salonie w czasie dnia będe oglądał TV a potam karteTNK przekładał do kompa w sypialni, jaki byś polecał tuner sat?

Trochę się tylko martwię, że 22 cale będzie za mały do oglądania tv :roll:

Jeśli chodzi o xboxa360 to prawie wcale nie ma na niego gier po Polsku

22 cale to aż nadto do małego pokoju. Chyba że ktoś lubi widok pojedynczych pikseli :lol: Obraz z tunera TV i DVD ma zaledwie 640x480.

Tuner do komputera nie pasuje do telewizora [-X

Jeśli koniecznie musi być konsola do gier, to odpada problem odtwarzacza DVD, bo ona ponoć odtwarza filmy.

Jeśli nie musi być konsola, to można zadowolić się laptopem. Ma wbudowany czytnik CD/DVD, monitor i głośniki, a często kamerkę internetową.

Ja bym proponował coś takiego:

  1. Telewizor w salonie + konsola jako odtwarzacz DVD + tuner satelitarny. XBOX 360 czy Playstation 3 pozwalają na oglądanie filmów z komputera - za pomocą sieci przewodowej lub bezprzewodowej (potrzebny adaptor). W pobliżu telewizora router wi-fi do internetu w całym domu i podłączenia kabelkiem sieciowym do konsoli.

  2. W małym pokoju monitor komputerowy LCD z wbudowanym tunerem analogowej telewizji naziemnej (Samsung takie produkował, nie wiem jak obecnie) . Jeśli ma wejście EURO lub S-Video, to można w każdej chwili przynieść i podłączyć konsolę lub tuner satelitarny lub telewizji cyfrowej naziemnej (za 3 lata wchodzi w kraju).

  3. Komputer. Zależy do czego (laptopy słabo wypadają w grach). Można podłączyć do monitora-telewizora w małym pokoju przez VGA. Laptopa da się wtedy użyć w konfiguracji dwumonitorowej (na każdym inne programy- funkcjonalna rzecz), do prostych gier czy oglądania filmów z DVD i dysku.

Tak musisz mieć włączony komputer , kupujesz jakaś karte dvb-s najlepiej już z hd np skystar 2 hd do której jest dołączony pilot + do tego moduł na kartę

Karte możesz wyciągać w kilka sek

Więcej dowiesz się na tym forum http://forum.dvhk.pl/ w dziele KARTY DVB-S