Dylemat w wyborze płytek DVD-R | Czy Benq robi dobre płyty?

Cześć. Nie wiem czy to właściwy dział do tego pytania, ale wydawał mi się najbardziej odpowiedni. Dobra, do rzeczy. Problem/pytanie w zasadzie taki(e) jak w temacie. Mam zamiar zamówić te płytki DVD-R i w związku z tym mam pytanie do Was - co o nich sądzicie? Gdzieś, kiedyś obiło mi się o oczy, że Benq robi dobre płytki. Jednak wolę się upewnić, czy to prawda, bo nie lubię wydawać kasy w błoto. Dlatego proszę o obiektywne opinie, za które z góry dziękuję i pozdrawiam.

PS. Nagrywarka to Asus DRW-1814BLT

Nie są złe, ale nie są też rewelacyjne. Ja tam od dawien dawna używam płyt Verbatim, i jeszcze mnie nigdy nie zawiodły :slight_smile: Polecam też Sony i TDK

:slight_smile:

Ja na płytach od Benq nigdy się nie zawiodłem.

Popieram Verbatim

Co sądzicie o Platinum?

kiedyś na cdrinfo.pl dostali szpulę wadliwych płyt platinium i mieli do poprawy kilkanaście recenzji nagrywarek :stuck_out_tongue:

ja tam preferuję TDK, solidne i tanie płyty. benqu unikam, choć może nie są takie złe, z pewnością lepsze od HAWKów :wink:

Najlepszych płyt tu nie dostaniesz. Mowa oczywiście o Tayio Yuden, jedynie Verbatim’y wypuszczone przez Tayio ale te z Mitsubishi też jak najbardziej ok są.

No i Soniacze, jak dla mnie te płyty to rewelka. Przesiadłem się już wieki temu na nie z Verb’ów i jeszcze żadna się nie spaprała. Inne omijam szerokim łukiem nawet te bzdetowate TDK’i. A reszta to typowe średniactwo pomieszane z chłamstwem.

Powiedzcie mi jeszcze - jaka jest różnica pomiędzy DVD-R a DVD+R?

seba_123 ,

Format DVD+ jest bardziej uniwersalny - “do wszystkiego” (oprócz DVD Video); lepsza korekcja błędów. DVD- w zasadzie tylko do filmów w formacie DVD Video (słabsza korekcja) i starszych odtwarzaczy/czytników, które nie radzą sobie z “plusami”.

Czyli proponowałbyś kupienie DVD+R zamiast -R?

Generalnie tak. Tylko +. A DVD- na “specjalne okazje”.