Dylemat w wyborze Routera z modemem i parę innych pytań

Cześć. Mam zamiar zakupić router Linksys WAG200G. Czy to dobry wybór? Będzie łączył się i rozdzielał OrangeFreedom 2 mbps. Drugie pytanie dotyczy tzw serwera wydruku. Na jakiej zasadzie to działa? Po prostu kupuje się serwer wydruku (~100 zł) podłącza kablem USB pod drukarkę, kablem ethernetowym do sieci i działa?

Pozdrawiam

Odnośnie severa wydruku - to po części masz rację - ale dokładniej polega to na tym że montujesz sterowniki do drukarki na swoim komputerze a potem poprzez specjalne oprogramowanie print serwera przekazywane są wydruki na drukarkę. Tylko przy kupnie print sewera musisz zwrócić uwagę aby obsługiwał Twoją drukarkę, gdyż np tylko kilka modeli obsługuje drukarki pracujące w trybie GDI a większość Printserwerów pracuje w trybie PCL.

Drukarka to HP Deskjet 5940. Dodam, że chodzi mi o postawienie sieci w domu. I zależy mi na tym żeby móc korzystać z drukarki bez potrzeby uruchomienia mojego komputera.

o ile się nie mylę to drukarka pracuje w trybie GDI więc takiego Printserwera będziesz musiał szukać.

Czyli coś takiego będzie w sam raz?

http://www.capslock.pl/produkty/_(ps-1216u_print_server_1xrj45,_1xusb_dla_drukarek_gdi/31566

Myślę,że tak

A co z tym WAG200?