DYLEMAT wart ~3500zl. laptop do gier

jestem zagorzałym graczem umiejącym przesiedziec przy kompie cały dzien. wybieram się na studia i potrzebuje laptopa do gier.

poszukując laptopa najwiekszą uwagę zwracałem na kartę graficzną.

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra … 844.0.html

starałem się myśleć przyszłościowo i ustaliłem se granicę 1-40 miejsce w rankingu.

na początku odrazu uwagę moją przykuł- Asus G50VT-X5 FR z Radeonem 9800GS/GT.

ale później znalazłem- Asus G51VX-RX05 z GeForce GTX 260 M, Intel Core 2 Duo P7350 - 2x2,00 GHz, 320gb (7200rpm), 4gb ram, rozdzielczością matrycy 1366 x 768 (15-15,9"), 6 cellową baterią (max 2h) i masą bajerków jak np. opcja podświetlenia klawiatury =P~

wszystko ładnie… tylko mam takie obawy czy te 15" mi starczy? przyzwyczajony jestem do 17" monitora kinoskopowego, jak byłem mały to jeszcze na 16" grałem. ale teraz to nawet mi trudno sobie wyobrazic 15" i to jeszcze spłaszczoną.

najczęsciej gram w FPS’y. a rozmiar raczej ma tutaj znaczenie.

…tyle że w domu (piątek-niedziela;święta) i tak przez HDMI do 32" calowego telewizora LG se będe podłączać .

więc pytanie nr1. czy ta mała rozdzielczośc na laptopie nie wpłynie jakoś na jakośc grafiki podczas grania na TV?

to jaka maxymalną rozdzielczośc będzie wyświetlał telewizor zależy od rozdzielczosci TV i matrycy laptopa, czy maxymalnej rozdzielczosci możliwej na karcie graficznej?

nr2. może są jakieś laptopy o podobnych parametrach i identycznej cenie, ale z matrycą 17"? (wykluczam acer, a bardzo mile widziany dell, MSi i toshiba; obowiązkowe posiadanie wejścia HDMI; bateria ~2h; karta do 40 miejsca w rankingu czyli około 8000p. w 3Dmark06)

:slight_smile:

15 cali LCD to 17 cali CRT, w kineskopach mierzy się przekątną kineskopu, nie obrazu. Ekran laptopa jest też nieco bliżej oczu, więc wszystko wydaje się większe.

Można wyświetlać na wbudowanym ekranie, na zewnętrznym, albo na obydwóch. Każdy może mieć ustawioną inną rozdzielczość.

A Acer w ciągu ostatnich 2-3 lat wyrósł na największego producenta i jednego z najlepszych.