Dylemat z kupnem anteny do neta


(Bartek379) #1

Witam. Mam pytanie. Na tej stronie http://antenki.eu/antena-mikropaskowa-p ... 6020cf84f8 jest napisane że antena pracuje w częstotliwośći 2,4 GHZ. A inne anteny 5 GHZ. Jeśli mój komp ma 2,83 GHZ procesor to antena 5 GHZ nie będzie poprawnie działać czy co :?:


(TheUsh) #2

Ok, śpieszę wyjaśnić. Otóż częstotliwość przy antenie to częstotliwość fali radiowej, na jakiej nadawany jest sygnał i nie ma ona nic wspólnego z częstotliwością twojego procesora :wink:


(Bartek379) #3

Czyli mogę brać jakąkolwiek antenę?


(Maciej654) #4

Nie.


(Bartek379) #5

Już czaje. :slight_smile: Jeszcze jedno. Przyjmijmy że mieszkam na wsi i do nadajnika UMTS mam 10 km i chcę kupić antenę. Ile decybeli wzmocnienia musi mieć żeby mnie przełączyć z EDGE na UMTS?


(Maciej654) #6

Wszystko zależy, przeszkody, pogoda i takie tam mają znaczenie nikt ci tu nie powie ile powinno wynosić i nie wzmocnienia bo antena ma zysk.


(TheUsh) #7

Powiem ci, że najlepiej skonsultuj się ze sprzedawcą :slight_smile: To są ludzie którzy się tym zajmują na co dzień i powinni pomóc ci wybrać odpowiedni model :slight_smile:


(Cieply5) #8

Witam,

Trochę zamieszanie się tutaj zrobiło, aaa21 czy Ty potrzebujesz anteny do sieci wireless czy anteny do sieci GSM?

Antena, do której podajesz linka jest przeznaczona do sieci wireless, natomiast piszesz, że chcesz sobie poprawić jakość sygnału GSM?

W takim wypadku potrzebujesz zupełnie innej anteny.

Anteny 2.4 oraz 5 GHz (jak same wartości wskazują) działają w różnych pasmach. Należy pamiętać, że większość urządzeń typu router wi-fi, access point czy bezprzewodowa karta sieciowa nie obsługuje obydwu pasm, toteż warto przez zakupem anteny sprawdzić jakie mamy urządzenie.


(Kpc21) #9

UMTS to inne pasmo niż EDGE, więc anteną do UMTS w ogóle nie złapiesz EDGE.

Na UMTS są anteny na 2 GHz: http://www.dipol.com.pl/anteny-gprs-umts-2-ghz,4380.htm (Dipol to dobry sklep z antenami)

Patrzysz na http://mapa.btsearch.pl/ gdzie masz najbliższą stację bazową UMTS.

Ustawiasz antenę na tą stację bazową.