Dylemat z włączeniem komputera

Moja specyfikacja:

GIGABYTE GA-P35-SL3-DS3L/S3L

Intel Core2Quad Q6600

GeForce 8600 GT 512 MB

4 GB (4 x 1 GB 800 MHz) DDR2

400 GB

Przy włączaniu komputera uruchamia się karta graficzna i prawdopodobnie cała reszta oprócz dysku twardego.

Komputer niby się włączył ,ale dioda od monitora jest w kolorze czerwonym.Tak jakbym w ogóle nie włączał komputera.

Można jeszcze dodać, że jeden wiatraczek(ten nad kartą graficzną), który był podłączony do wyświetlacza LED z przodu obudowy komputera nie działał.

Testowałem wejście DVI na nowym monitorze a D-Sub na starym.Sprawdzałem również różne kable zasilające, ale to nic nie dało.

Macie jakieś rozwiązanie na to ?

Jaki masz zasilacz (marka, model)??

Wyciągnij kartę graficzną, zobacz czy komputer zacznie wydawać piski z głośniczka systemowego.

Zrób reset biosu na płycie głównej (zworką lub wyciągając na parę minut bateryjkę).

Sprawdź też czy na płycie nie ma napuchnietych kondensatorów.

Dodatkowo zresetuj BIOS potem ustaw w nim uawienia domyślen/optymalne.

Tracer Hell fire 450 V

Kondensatory w normie.

Nie mam jak do biosu wejść, bo monitor jest w stanie czuwania (przy włączonym komputerze).

Zaraz sprawdzę i edytuję posta.Z góry dzięki za pomoc. :frowning:

Reset Biosu robisz na płycie głównej. Na niej jest zworka, służąca do tego. Szukaj CLEAR_CMOS, CLR_CMOS itp. Zworkę zazwyczaj przekłada się na sąsiedni pin (przy wyłączonym komputerze). Innym wyjściem jest wyciągnięcie bateryjki na parę minut.

Więc zrób tak jak cosik_ktosik napisał.

Nic nie piskało.

Już tak zrobiłem - nic nie pomogło.

Niestety, albo zasilacz padł, albo płyta, albo jedno i drugie. Pożycz od kogoś inny zasilacz i sprawdź na nim. A może posiadasz miernik i możesz sprawdzić napięcia podawane przez zasilacz?

Miałem te same objawy, płyta zaliczyła padakę :slight_smile:

OK.Dzięki wszystkim, dzisiaj pojadę do komputronika albo innego serwisu, żeby mi dokładnie zdiagnozowali i być może naprawili usterkę.