Dylemat z wyborem karty graficznej

Czesc mam problem z wyborem karty graficznej ostatnio myslalem nad kupnem geforca fx5500 on ma 256pamieci ale patrzalem dokladniej i OpenGL 1.4 obsluguje zas dzis widzialem w internecie Geforca 6200 i obsluguje OpenGL 1,5 Pixel Shader 3.0+ zas tamta tylko 2.0 (tamta czyli fx 5500) a 6200 ma nawet wieksza czestotliwosc taktowana pamieci i rdzenia tylko ma 128 ramu. I nie wiem co wybrac moze wy byscie co innego poradzili ?? Karta ta by musiala byc do agp8 bo pci ekspres nie mam na plycie.

Najwazniejsze to kasa ile mozesz wydac na karte ??Ja bym ci polecal Radeona i z pewnoscia nie jeden gosc z tego forum by Ci go polecil :smiley:

hmm no tamte karty dochodza do granic 280zl i raczej wiecej bym nie mial poniewaz jeszcze w ramy musze zainwestowac

Już było o tym kilka razy rav130 :slight_smile: 256MB jest do nabierania ludzi którzy nie są dobrze zoriętowani w temacie. Pamięci w takich low endach są gorszej jakości niż 128 i mają niższe tatkowania. Bierz 6200 bo to zupełnie inna bajka :slight_smile:

Dzieki za pomoc w wyborze i tez tak sie bardziej zastanawialem nad ta karta dzieki a widzialem na stronie komputronika wersje 6200 z 256 mb ramu tylko czestotliwosc taktowania jest 400 mhz a w wersji 128 jest 500 mhz hmm i co lepsza by byla ta 128 czy 256??

bierz ta 6200 128 mega i przrob na 6600. 8)