Dynamiczna zmiana koloru paska Start

Chciałbym na przykład ustawić sobie co 30 minut zmianę tapety. Ale do tego do każdej tapety mieć ustawiony kolor paska zadań. Lub jeszcze gdy uruchamiam np. Operę, żeby automatycznie ustawiał się na srebrny, gdy natomiast korzystam z MS Ofiice, na niebieski, tak aby całość, tworzyła całość. Może za dużo wymagam, ale myślę, zapytam się, nie zaszkodzi.

Aha i czy jest w W7 coś w stylu Uruchom z XP? Bo nie mogę znaleźć.

I trzecia rzecz. Jak w IE pobieram jakiś plik, jego ikona oblewa się zielonym kolorem(chyba zielonym już dokładnie nie pamiętam) w zależności od postępu pobierania. Czy dałoby się ustawić takie coś w Operze? Niby mała rzecz, a cieszy.

Win + R

albo Taskbar and Start Menu Properties -> Start Menu -> Customize -> zaznacz “Run Command”

Myślę, że wiele z tego co napisałeś byłoby fajnym dodatkiem do estetyki systemu, ale póki co niczego takiego w “siódemce” nie mamy :slight_smile: Polecenie Uruchom - Win+R.

Polecenie uruchom w win 7 (w vista z resztą też) jest w polu wyszukiwania w menu start. Można win+r, można ustawić we właściwościach menu, ale search robi dokładnie to samo.

W Windows 7 pasek zadań jest przeźroczysty (jeśli jest włączone Aero), więc dopasowuje się sam do każdej tapety.