DynDSN i przekierowanie portów - brak efektu

Witam. Szukam, szukam i nie mogę znaleźć… Otóż chciałem przetestować serwer gry w którą kiedyś grałem. Gdy miałem skrzynkę Neostrady wszystko śmigało bez problemu. Mohaa, CoD czy inne gry i oczywiście stary serwer. Jakiś rok temu kupiłem sobie router TP-Link TD-W8901G. Wszystko śmiga pięknie, ale… Tu zaczyna się problem.

Próbowałem znów postawić serwer i kiszka… Chciałem przeprowadzić test na XAMPP’ie i także nie wyszedł. Przekierowałem porty używane przez serwer na mój ip. Nie działało. Ustawiłem i przekierowałem wszystkie możliwe porty na mój ip i dalej nic. Znaczy się serwer działa na 127.0.0.1 i 192.168.1.2. Gdy wpisze obecny adres Neostrady nie przekierowuje to na mój ip. DynDSN także nie przekierowuje na mnie. Ustawiłem także DDNS na routerze i DMZ. To nadal nic nie daje… Już się pomału zaczynam denerwować tym wszystkim. Proszę o pomoc!

Nie wiem dokładnie od czego to zależy, być może od routera ale czasami zdarza się tak, że z własnej sieci LAN nie ma się dostępu do serwerów przez publiczne IP ale serwer jest dostępny dla innych, więc poproś jakiegoś znajomego aby sprawdził czy przekierowanie działa. U mnie na moim routerze efekt jest ten sam, też nie mogę dostać się po publicznym IP na przekierowany port ale inni mogą i zakładam, że zależy to właśnie od routera albo jego konfiguracji ale takie sytuacje mają miejsce - serwer na pewno jest dostępny dla innych spoza twojej sieci.

Pozdrawiam!

Dobrze mówisz… Już to gdzieś czytałem i powiem szczerze, że testowałem tą opcje ze znajomym jako jedną z ostatnich czyli po zmianie wszystkiego na mój adres ip… Jednakże zapomniałem wziąć pod uwagę spróbowania odpalenia tego z całkowicie wyłączonym FW. I później każdy kolejny test po zmianie czegokolwiek przeprowadzałem sam… A teraz poprosiłem kolegę znowu i działa. Dzięki wielkie… W ogóle wykluczyłem tę opcje po 1 próbie - mój błąd. Pozdrawiam!

Można zamknąć temat.