Dysk 120/160 gb do laptopa + kość pamięci 1 gb - co kupić?


(Joan Sunshine) #1

Potrzebuję dysku do laptopa o pojemności 120 lub 160 gb (preferowany większy oczywiście) ata-100 i jednej kości pamięci 1 gb so-dimm ddr2 533mhz. Grzebałam trochę w internecie i pytałam znajomych co wybrać, ale zdania są podzielone. Mam na oku póki co:

RAM

Goodram

Kingston

Dysk

WD > http://www.proline.pl/shop.php?prodid=WD+WD1600BEVS (dobra cena)

Seagate

Samsung

Niestety na czym jak na czym, ale na sprzęcie się kompletnie nie znam :stuck_out_tongue:

Co do pamięci, czytałam trochę na Forum, że Goodramy są dobre, ale nie wiem jak to jest, jeśli o lapy chodzi. Zapewne wezmę Kingstona bo jest pewny, bardziej interesuje mnie więc rada odnośnie dysku, ewentualne linki, gdzie w Warszawie można dostać coś dobrego taniej (cena byłoby dobrze max 500 zł). W razie czego - laptop to HP nx8220 PY538ES.

Dzięki :slight_smile:

EDIT. Ten WD odpada niestety, bo to jest SATA, nie zauważyłam :stuck_out_tongue:


(Kornicameister) #2

ze swojej strony mam seageta i nie polecam tych dysków tylko z tego powodu że są diabelnie głośne gdy coś się dzieje na kompie, a gdy uruchamiam komputer lepiej mieć zatyczki do uszu :smiley:

polecam WD, słyszałem wiele opinii pozytywnych, a także czytałem wiele pozytywnych opinii


(Jinx83) #3

za cenę tych z komputronika masz takie same 667MHz.

Jeżeli stare w lapku masz 533MHz to śmiało możesz brać takie same:

http://znak.pl/index.php?cid=1362&scid= ... 533GoodRam

jakiej firmy jest stara kość :?:

co do dysku to porób benchmarki:


(Joan Sunshine) #4

Stare kości są 2x256 533mhz od HP (nie wiem niestety jaki jest producent, były w lapie), zresztą tyle obsłuży płyta, wezmę co będzie tańsze :slight_smile: Jedną planuję zostawić, a w drugi bank wrzucić 1gb. Jak jest z jakością tych Goodramów do lapów? Różnica w cenie spora, jak mają być tak samo dobre jak Kingstony, to je wezmę.


(Michal Kolatek) #5

Goodram robi wszystko częściach na z zagranicy, są tylko składane w Polsce, a Kingston gdzieś w Chinach lub Tajwanie. DDR2 od kingstona - zwykłe płytki drukowane, GR robi na lepszych.