Dysk 1TB - pytanie o firme (cena/jakość)

Witam

Mam zamiar kupić dysk i przerobić go na zewnętrzny, chodzi mi konkretnie o wielkość 1TB. Wiele się naszukałem i… ciężko stwierdzić co jest dobre. Ludzie różnie wyrażają się o firmach produkujących dyski… Prosiłbym więc Was o wskazanie dobrej (w miarę mało awaryjnej) firmie. Prosiłbym również o konkretne (w miarę możliwości) linki do produktów. Dysk będzie służył w większej mierze jako backup danych, ale nie wykluczam, że będą również na nim zapisywane różne dokumenty na który będę chciał mieć ciągły dostęp.

Chyba, że jednak będzie coś według Was bardziej opłacalnego jako już gotowy produkt w formie dysku zewnętrznego, jest jedno małe “ale” zamierzam się łączyć przez łącze e-sata.

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę:)

Dobre dyski zewnętrzne produkuje WD i tutaj poleciłbym ci Western Digital WDBAAH0010HCH-EESN

Dziękuję za informacje dotyczące firmy, dysk też niczego sobie… ale nie ma interfejsu e-sata z którego chciałbym korzystać…

Zapomniałem w poprzednim poście uwzględnić cenę do jakiej jestem skłonny wydać…

Dysk: 400zł +/-10zł

Zestaw: 450zł+/-10zł

Krótko mówiąc zastanów się nad dyskiem zewnętrznym (już w obudowie) dokupowanie później obudowy nie ma sensu dodatkowe koszta ok.80-150 zł dobrej jakości można kupić coś nawet za 30 zł (obudowa) moim zdaniem nie ma sensu ryzykować. Zajrzyj na allegro (nie musisz tam dokonać zakupu) porównaj ceny kieszeni, samych dysków i dysku zewnętrznego

Daje dużo do myślenia ?

P.S Zewnętrzne podłączasz do portu USB 2.0 nie potrzebujesz SATA

Nie potrzebuję SATA, lecz w laptopie posiadam łącze e-sata, które posiada większą prędkość przesyłu danych niż zwykłe USB2.0 - mnie zależy na prędkości.

E-sata ma prędkość 150MB/s oraz 300MB/s, a USB 2.0 (480Mbi/s)

Inne

No i powiem szczerze mam zgryz… wiem, że kupię gotowy produkt… przeglądając stronę od FXJ naprawdę sam nie wiem…

Zainteresował mnie VERBATIM 1TB Combo eSATA USB 3,5cala (47526)

lub ten

Zainteresował mnie LaCie Neil Poulton Design, 1TB, USB&FireWire&eSATA 7200rpm 8MB - 301315EK

Jestem bardziej za tym drugim - cenowo trochę ponadto… ale wolę dołożyć do tych 500zł, aby mieć porządny sprzęt… ale nadal was proszę o wskazanie lepszego dysku, bądź waszej konkretnej propozycji.

Przepraszam za kłopot i proszę o radę