Dysk 320 a widzi 128

Witam otoz mam taki problem mam dysk 320gb ale windows xp widzi tylko 128 i podczas instalacji xp wyskakuje mi ze mam dysk 128 gb gdy utworze partycje 48,89gb i zainstaluje windowsa to wychodzi mi w zarzadzaniu komputerem ze mam dysk 320gb z czego mam tylko 48,89 obszar nie podzielony na partycje to 79,11 i jak zrobie z tej drugiej czesci partycje to wyskakuje mi ze jeszcze mam nie podzielona 3 czesc dysku i wyskakuje wtedy ze mam jeszcze 190gb natopmiast nie ma tego wszystkiego w instalatorze xp moja plyta glowna to gigabyte ga-p35-ds3l

windows xp z dodatkiem service pack 2 ?? zobacz jak wygląda sprawa w menadżerze dysków (prawym na mój komputer -> zarządzaj ,po lewej na dole).

Sp2 jest zainstalowany i jest tak obszar podzielony to 48.89 a nie podzielony 249.07

to utwórz partycje na pozostałym obszarze nieprzydzielonym…

Tak wiem o tym tylko chodzi mi o to ze jak mam windowsa bez sp to przy instalacji nie wykrywa wiecej jak 137gb a gdy zainstaluje to juz nie mam dojasca do instalacji widnowsa i tylko musze przez to utworzyc partycje

zintegruj sp2 z instalacją win xp i po kłopocie.

Ok dzieki wielkie za pomoc

użyj programu gparted - do pobrania na vortalu, odpalasz go z płytki bootowalnej, tworzysz partycje i gotowe :wink: