Dysk 3GB, windows + mozilla = 50 mb wolnego

Witam, jako iż dostałem za friko komputer, postanowiłem go wdzięczyć mojemu kuzynowi, który nie posiada komputera. Wymieniłem matryce i pierwsze włączenie, format poleciał i instalacja Windowsa Professional z SP2. Dysk miał pojemność 3GB a doinformowałem się, że ten Windows nie zajmuje nawet 1.5GB jak jest czysty. Instalacja przebiegła pomyślnie i włączenie komputera na nowo. Wszystko działa, dałem bratu zainstalowanie Mozilli oraz gadu gadu aby kuzyn nie tracił transferu ze swojego internetu. Przychodzę, patrze a tam jest tylko 50 MB wolnego, włączyłem pliki ukryte aby były widoczne i sprawdzilem ile zajmuje Windows. Gdzie są 2GB ?;d Oto Screen. dyskgh.jpg

Dzięki za pomoc,

Punkt przywracania systemu, plik wymiany, pamięć podręczna przeglądarki itp. Możliwości jest wiele.

Dzięki za info, ale może potrafisz doradzić jak odzyskać tą pamięć? Nie potrzeba mi takiej odpowiedzi z której nic nie mam

Menu Start - Ustawienia - Panel Sterowania - System - Zakładka przywracanie systemu.Odhacz ptaszka.

  1. Panel Sterowania / Opcje Zasilania / zakładka hibernacja / odznaczyć

  2. Start / PPM na Mój komputer / właściwości / przywracanie systemu / wyłacz przywracanie na wszystkich dyskach

  3. http://www.tweaks.pl/czytaj,wylaczenie_ … ap,53.html (to tylko jeśli nie masz za mało pamięci RAM)

Zainstaluj kuzynowi program do usuwania tymczasowych plików, np CCleaner

Dzięki dzięki ; )

Wykonam i potem napisze co i jak. RAM jest tutaj 4 gb wiec dość

Dodane 03.12.2011 (So) 19:35

^ sorry za PPP

Obecnie posiadam 400 Mb czyli operacje dały mi 350 Mb, nadal ponad 1.5GB w plecy ; D

Jak masz tyle Ramu to zmniejsz mu plik stronnicowania,

Menu Start - Ustawienia - Panel Sterowania - System - Zaawansowane .Przy wydajności klikasz ustawienia, dalej zaawansowane - pamięć wirtualna i zmień.

Szczególne podziękowania dla Toshiyuki , dzięki jemu poradzie uzyskałem praktycznie wszystko :stuck_out_tongue: Problem rozwiązany