Dysk 500 gb czy do wymiany?

Witam.

Posiadam dysk Seagate 3500320AS i od jakiegoś czasu komputer mi się zawiesza tak że trzeba reset zrobić przyciskiem.

Czasem przy włączaniu komputera zatrzymuje się na szukaniu dysku,pójdzie normalnie system jak zrobię reset.

Firmware mam najnowsze od dawna.

Dysk mam już bardzo długo,jakieś parę lat.

Jak myślicie wymieniać już teraz czy poczekać aż padnie całkiem,dane wszystkie kopiuje co jakiś czas na zewnętrzny dysk.

To nie jest mój główny komputer nawiasem mówiąc.

 

post-83532-0-68276200-1438856635_thumb.j

Jeśli dysk już teraz przysparza Ci tylu problemów, to nie warto czekać z wymianą.  

Dysk już reallokuje sektory, będzie się to powiększać - zalecana wymiana.

To kupię i wymienię bo co innego zostało :slight_smile:

Mam ten sam dysk u siebie i ma już pewnie z 800 realokowanych sektorów, a żadnych problemów nie robi.

To fajnie masz :slight_smile:

Ja kupiłem nowy własnie 1 tb.Czekam na przesyłkę :slight_smile:

Mój używam już jakieś ok. 5 lat.

Myślałem o 500 gb znów ale cenowo oba podobnie więc niech będzie ten z więcej miejsca.

Który model wybrałeś?

Taki

http://allegro.pl/show_item.php?item=5586104341

Czytałem opinie i były ok :wink:

A swoją drogą ten zasilacz, który masz też radziłbym zmienić. A ten dysk co kupiłeś również mam i jest w porządku.

 

Może denerwować tylko, że jak parkuje to “cyka”, ale to już sprawdziłem i każdy tak ma. W szkole 10 komputerów z tym dyskiem :slight_smile:

 W Crystal Disk info jest opcja zarządzania parkowaniem. Można całkowicie wyłączyć lub ograniczyć.

I ja to wyłączam za każdym razem, bo przy SSD nabija mi to niemiłosiernie licznik w SMART.

Podobno staje się cichszy po aktualizacji firmware,jak przyjdzie to od razu to zrobię :slight_smile:

Co do zasilacza działa już 6-8 lat :slight_smile: ,dałem kiedyś za niego ok. 100 -to nie feel na szczęścicie,ja zbytnio nie wymieniam od tak podzespołów (no chyba  ze się psują).

Pewnie nie będę słyszał dysku i tak bo najczęściej słucham muzyczkę a do tego komp jest w szufladzie pod biurkiem i nawet go nie widać :wink:

A wtedy to już wymienisz wszystko :slight_smile:

 

W sumie dzięki za podsunięcie pomysłu idę sprawdzić czy jest. Tak i chyba muszę zrobić oprogramowanie CC49, CC4H nowsze.

Bez przesady to Modecom nie Feel i kupowany osobno nie z obudową :slight_smile:

Ok to sprawdź :slight_smile:

Feel i Modecom to jest ta sama półka.

Feel to seria, Modecom to producent.

 

Modecom ma w swojej ofercie także trochę lepsze zasilacze, nie grożące wybuchem.