Dysk 500GB który wybrać?

Jak w temacie… mieszkam obok tego sklepu, jak tylko otwierają kupuję dysk 500GB. W ofercie mają 3 który będzie najcichszy, to kryterium jest dla mnie najważniejsze. Wydaje mi się, iż wydajnościowo będą zbliżone czy się mylę?

http://www.wista.info/produkt.php?p=2311

http://www.wista.info/produkt.php?p=3418

http://www.wista.info/produkt.php?p=1555

WD Green ma 5400 RPM, nadaje się na zew/magazyn, nie na system bo będzie wolniejszy, jak by to był z serii Black/Blue to wydajnościowo były by podobne, najlepszy z tych to Samsung 500GB SATA II 16MB F3, ale jak masz płytę na chipsecie Via to lepiej kupować WD Black/Blue ze względu na zworkę trybu SATA 1/2, Seagate ostatnio robi kiepskie dyski, sporo z nich pada.

@up =D> zgadzam się

Ja taż bym kupił tego Samsunga: http://www.wista.info/produkt.php?p=3418

fajno, dzięki za konkretne odpowiedzi :wink:

SAMSUNG

A na co się zdecydujesz? No i do czego głównie będziesz używał ten dysk (jako jedyny dysk z systemem i danymi, czy jako magazyn)?

Osobiście uważam że jeśli na system to warto brać dyski SSD,używam wyłącznie dyski WD a także mam doczynienia z Samsungami,nie da się odczuć róźnicy w szybkości między tymi dyskami,dyski WD są nieznacznie głośniejsze tyle dodam,tyle że w moim komputerze już siedział dysk z serii F1 i po 1,5 roku miałem bad sectory to już samsung szybko nie zagości a dyski WD mam cho cho lat i wszystkie do dziś działają.W zewnętrznych kieszeniach bardzo dobre są dyski od Seagate.

Również polecam Ci Samsunga. Sam mam dokładnie ten model od 4 miesięcy i mogę go spokojnie polecić. Jest rzeczywiście bardzo szybki, a jeżeli chodzi o głośność, to według mojej subiektywnej opinii jest praktycznie niesłyszalny.

Ja tam widzę 7200 rpm

A Tobie ile ostatnio padło, że tak piszesz ??

Ja mam już czwartego Seagate’a w przeciągu bodajże 7 lat i nie padł jeszcze żaden. Obecnie jadę na tym Seagate 500 GB z linku i złego słowa powiedzieć nie mogę.

Wszystkie podane wcześniej dyski faktycznie wydajnościowo będą podobne, jednak WD posiada 32 MB cache’u, a to może być jego wielkim plusem.

Polecam też zerknąć na opinie np. z serwisu cokupic.pl:

:arrow: Seagate Barracuda (ST3500418AS)

:arrow: Western Digital Caviar Green Power (WD5000AADS)

:arrow: Samsung SpinPoint F3 (HD502HJ)

Z tymi dyskami to nie wiadomo ile mogą mieć, przejrzyj inne Greeny są podawane jako 5400RPM, na stronie WD byłem i chyba ta firma sama nie wie bo nie ma podanych obrotów dla tego modelu, po co ryzykować.

Przejrzyj fora bardziej nastawione na hardware np purepc, nie raz wysyłają na wymianę nowy dysk który na starcie ma badsectory.

Jesteś fanboyem Seagate? Ostatnie modele nie są udane, seria .11 miała problemy z firmware, .12 padają. W domu mam kompa na Seagate 80GB 7200.10 jak go kupowałem to był dobry model, służy od grudnia 2006, obecnie warto kupować F3 lub WD Black/Blue. Ja kieruje się zakupem nie po nazwie firmy/marce, a wybieram dobry model. Były dobre F1 to kupiłem sobie, znajomym/rodzinie jak kupuje dysk to zamawiam F3 lub F3EG jak będzie używany jako zew.

Więcej MB się przydaje przy wielu operacjach na małych plikach.

WD Green Power są z definicji energooszczędne. A to ma się nijak do wysokiej wydajności. Albo wydajność, albo cisza i niski pobór mocy. A duży bufor 32 MB ma jedynie równoważyć i minimalizować straty.

Tu są testy syntetyczne i aplikacyjne Barracudy i Samsunga.

A jest na co popatrzeć: http://pclab.pl/art38935.html

Czyli firmie WD czy Samsung nigdy nie zdarzają się wadliwe sztuki? Naprawdę ciekawe…

Bo jeszcze żaden dysk Seagate’a mnie nie zawiódł to już jestem fanboyem?

Karta ze stajni ATI też mnie nigdy nie zawiodła - jestem zatem fanboyem ATI, bo miałem już 3 sztuki, miałem także 3 działające procesory Intela - jestem też fanboyem Intela… no i zapomniałbym, że miałem też 4 systemy Microsoftu - jestem fanboyem Microsoftu… :x

Nie mówimy tu o serii .11, bo nikt ich tutaj nie poleca, a problemy z wersją .11 nijak się mają do wersji .12.

Pisałem że nie padają? Padają, ale nie w takich ilościach jak Seagate, zajrzyj na purepc w temat o 7200.12 i jest jeszcze przyklejony temat pt: Zepsuł Ci Się Seagate ? Wyślij Do Producenta W 10 Minut !

Przeczytaj to:

Ja mam już czwartego Seagate’a w przeciągu bodajże 7 lat i nie padł jeszcze żaden. Obecnie jadę na tym Seagate 500 GB z linku i złego słowa powiedzieć nie mogę.

Nie jeden podobny post już widziałem w tym dziale, to ja by napisać ‘‘kupuj(tu wpisz nazwę firmy) bo mi się nie zepsuł, i jest dobry bo takiego mam’’.

Gdyby Samsungi były tak popularne jak Seagate’y, to padałyby zapewne równie często.

Gdyby Barracudy były takie super awaryjne, to firma Seagate poszłaby już dawno z torbami, dając 3 lata gwarancji na swój produkt. Samsung daje rok gwarancji mniej.

Ja nikomu nie każę kupować Seagate’a, stwierdzam tylko że piszesz bzdury twierdząc że Barracuda to super awaryjne g… Poza tym mam ich 4 i wszystkie są na chodzie.

SAMSUNG 500 GB, 16 MB, 7200 obr., 3.5", SATA - HD502HJ F3 Najlepszy z możliwych na rynku.

Osobiście gratuluje tobie i twoim dyskom,bo sam miałem dużo przygód z tymi dyskami ,mało które działały dłużej niż 2-3 lata,oczywiście stare Seagate to było coś,niektórym działają do dziś ale te nowe dyski to pożal się Boże,teraz już jest z dyskami lepiej ale niestety brakuje im sporo do konkurencji pod względem wydajności i żywotności.Popieram to co mówił Tobi.

Ja używam Seagate od wielu lat i nigdy, żaden mi nie padł, co więcej niektóre z nich nadal pracują u mojej rodziny i jeśli są wymieniane to tylko z powodu małej pojemności.

Sam obecnie zakupiłem ST3500418AS Seagate i muszę przyznać że jest o wiele lepszy niż np Maxtor, z którym miałem krótka przygodę :slight_smile: Mniejszy, mniej się nagrzewał i dużo szybciej kopiował mi duże pliki :slight_smile:

ja mam w domu 2 dyski seagate jeden w laptopie drugi zewnetrzny freeagent i żaden z nich mnie nie zawiódł…również polecam dyski tej firmy…pracuje na nich już 3 rok…Laptop non stop odpalony dysk zewnetrzny podłączny kilka razy w ciągu tygodnia…

Widać nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz.

Przeczytaj artykuł PClab z października 2009r., do którego wcześniej link wrzucił witkacz http://pclab.pl/art38935.html. Już na wstępie mała ciekawostka

Na początku tego roku pojawiła się nowa seria Barracuda 7200.12, która dzięki 500 GB talerzom pozwoliła firmie ponownie założyć koszulkę lidera wydajności.

Coś zmieniło się w świecie dysków 500 GB od tamtego roku ?? Oczywiście, że nie - u Seagate’a ciągle najpopularniejsze dziś dyski to 7200.12, u Samsunga F3, a WD - Green Power.

Śmieszy zatem stwierdzenie, że jeszcze wczoraj Seagate był liderem, dziś przy tych samych dyskach brakuje mu sporo do konkurencji :smiley:

Uważam że chyba jesteś fajnbojem Seagate,ja nie faworyzuje żadnej firmy,bo sam kupuje WD ,polecam Samsungi a w starym kompie mam Seagate,mam większe rozeznanie w dyskach niż tobie się zdaje.

Nie żartuj może coś świeżego,w IT rok czasu to bardzo dużo.To że była liderem ( rok temu :o ) to nie znaczy że teraz.

U WD masz serie Green/Blue jakby co, a u Samsunga wojują F3 i F3EG.