Dysk 6,4 gb

(Przemoxmx) #1

witam, w kompie mam dysk 40 gb maxtor... i kumpel chcial mi sprzedac 6,4 gb firmy fijtsu czy jakos tak... Ale on cos mi wkreca ze na obydwoch musze miec zainstalowany windows bo mi nie wykryje tego 6,4 gb. Nie moge go poprostu ustawic na slave i urzywac do przechowywania instalek?? naprawde musze miec na nim system zeby go wykrylo?

(Pzontek) #2

Mi sie wydaje że chyba jednak Cię wkęca... chyba że:

1. jest tam inny system danych np na 6.5 Gb jest NTFS a na 40 jest FAT32 (i win98) to Ci go nie wykryje, ale wystarczy w odpowiedni sposób zmienić system danych na FAT

2. Dysk jest w jakiś sposób uszkodzony i bez tego nie ruszy (to jest praktycznie nie możliwe ale moj kumpel miał taką sytuacje)

Najlepiej bedzie jak sobie od niego porzyczysz i przetestujesz :wink:

(Przemoxmx) #3

on z niego kozystal jak mu sie 120 gb spalil... i wszystko mu dzialallo czyli wystarczy ze moj jest fat32 i tamten sformatuje na fat32 i bedzie mi mogl sluzyc wylacznie do instalek?

(Damian) #4

Bzdura :slight_smile:

Jak najbardziej :slight_smile:

(Pzontek) #5

A ten twój kolega to miał go podłączonego wogóle kiedys na slave ??

zna sie na tym troche ??

bo nikt Ci tego na odległość tego nie powie dokładnie :wink:

(Przemoxmx) #6

on ma zworke wlozona byle jak bo jak patrzylem to master to sa 2 zworki i slave 1 poziomo a on mial 1 pionowo.. to 3 ustawienie tez chyba potrzebowalo 2 zworek... moze dlatego ze mial zle zworki mu go bez systemu nie wykrywalo??

(Pzontek) #7

Bardzo możliwe, z tego co piszesz to mi sie wydaje ze ten dysk jednak będzie chodził na slave na instalki, bo ten kolś chyba go miał źle podłączonego..

także popieram Damiana i sądze że będzie smigać. Ale i tak sam wypróbuj go zanim mu za niego zapłacisz :wink: pozdro

(Przemoxmx) #8

hehe gadalem z nim na gg i powiedzialem ze go chce przetestowac a on ze nie bo zepsuje i poweim ze taki byl :expressionless: wiec juz nie piszcie bo to juz nie wazne :):slight_smile: ale thx za pomoc przynajmiej na 100000% wiem ze mam racje