Dysk ATA Razem z SATA/ DYSK ATA na jednej taśmie z dvd

Witam otóż mam taki problem… nowy komp ma Dysk SATA a ja posiadam stary dysk o pojemności 160 GB ATA, chciałbym go podłączyć jakoś bo dowiedziałem się, że da rade skrzyżować ATA i SATA ale ATA chciałbym powiesić na taśmie razem z moim DVD. Czy istnieje taka możliwość? Nie mam drugiego wolnego miejsca na taśmę ATA a i dysk to bez sensu aby leżał nieużywany.

Nie ma problemu z tym, żeby w jednej skrzyni działały dyski z różnymi interface’ami.

SATA do SATA, PATA do PATA i jechane. Napęd optyczny może być na jednej taśmie z dyskiem PATA; w skrajnych przypadkach mogą wynikać z tego jaja, ale z reguły nie powinno.

pamiętaj o zworkach

Zworki są zbędne gdy jest tylko jeden dysk SATA i nagrywarka pod ATA.

gural777 , umiesz czytać?

O co ci chodzi? ,poprostu poprawiłem abdulach ,bo żadnych zworek akurat on nie potrzebuje,po co ma kombinować,a po drugie nie widze żadnych podziękowań itp świadczących o zamknięciu tematu,temat trwa nadal i nie rozumiem co ci nie pasuje ,nieważne,ja nie wnikam.

Właśnie widzę, że nie wnikasz. W jaki sposób chcesz poprawnie podłączyć do jednej i tej samej taśmy napęd optyczny i dysk PATA nie podejmując tematu zworek?

W takim przypadku trzeba,zwracam honor i popieram.

Dzięki za odpowiedź ;p