Dysk C pełny w wirusach


(Marcinemjestem) #1

Witam,

Nie dawno kolega pożyczył mi CS'a na podejrzanym pendrajwie, czemu podejrzanym ?

Gdy próbowałem go uruchomić, antywirus pokazywał że jest to WIRUS i nie da go uruchomić.

Dodałem folder H:/ do wyjątków, lecz i tak nie dawał się uruchomić. Postanowiłem olać sprawę i tyle.

Jakieś 10min po tym, komputer bardzo wolno działał, programy były zamulone, niektóre (np.GG) nawet się nie uruchamiały.

Teraz na komputerze wyskakuje MNÓSTWO wirusów np. Karta Graficzna, Drukarka, Pliki z windowsa, wszystkie te wirusy to konie trojańskie, bez wyjątków. Skanowanie komputera bardzo długo się schodzi, komputer skanuję się z 15 min i tylko 222 obiekty, a wcześniej miał już około 2tysięcy. Boję się ich usuwać, ponieważ pliki odpowiadają np. za Kartę graficzną (wiem to, ponieważ pisze C:\Program Files\NVIDIA Corporation...

Mam spory problem, komputer bardzo potrzebny jest mojemu Tacie, prowadzi firmę bla bla... Mi komputer też się przydaje, lecz bardziej w celach rozrywkowych :slight_smile: Nie jestem ekspertem w dziedzinie informatyki i nie wiem czy zostało tylko formatowanie komputera czy może jest jakieś inne rozwiązanie.

Proszę o odpowiedź !!

Z góry dziękuję !!


(Blueboss) #2

Najpierw daj log z OTL.


(Marcinemjestem) #3

A co to w ogóle jest :o :lol: , i wiesz co, ja ten temat/post piszę z mojego innego kompa, tamten komp no to mówie, zamulony w ch*j , ale postaram się to coś zrobić :stuck_out_tongue:


(Bartolini234) #4

OTL to narzędzie generujące logi,na podstawie których można wywnioskować gdzie i jakie wirusy się znajdują.Instrukcje jego użycia masz TUTAJ.

Poza tym jeśli nie dasz rady nic zrobić na tamtym komputerze,przeczytaj usuwanie-znanych-wirusow-sality-itp-t370365.html o skanowaniu z płyty z antywirusem(punkt 3. w opisie Sality).


(Marcinemjestem) #5

OK, skanuję tym programem komputer, może się trochę zejść, ponieważ wiecie, zamułaaa ;/

Nie długo dam info :]


(deFco247) #6

Nazwa infekcji by się przydała... Chociaż po opisie sytuacji sądzę, że wykryto Viruta, Sality lub coś w tym typie. To są infekcje EXEków, które rozprzestrzeniają się na wszystkich partycjach i dyskach twardych. Usunięcie czegoś takiego jest bardzo trudne.