Dysk D kosztem C Jak naprawic?

Witam

Chciałam zwiększyć dysk C kosztem dysku D.

Polecono mi zrobić to programem easeus partition master. robiłam to oglądając kilkakrotnie jak to robić na youtube. Cos namieszałam i teraz nie wiem już co zrobić :o :o

Teraz mam tak po tym wszystkim:

dysk D 1,59 GB wolnych z 28,0 GB

dysk C 64,4 GB wolnych z 121 GB

Chodziło mi aby było po równo wszędzie.

POMOCY, kobieta chyba nie powinna się za to brać. Co mam zrobić??

Kobieta może się za takie rzeczy brać, ale musi uważać…jak każdy inny użytkownik płci męskiej :slight_smile: Zrobić to możesz tym samym programem, ale najpierw musisz zdecydować, czy rzeczywiście chcesz proporcje 50/50, bo wychodzi ponad 70 giga na sam system…szkoda zostawiać tyle, lepiej zwolnić przestrzeń na dane.

Jeśli masz Windows 7, to przeznacz dla niego (system programy, gry, etc.) 40 giga i to będzie już ze sporym nadmiarem. Jeśli XP - wystarczy 25-27 też z “górką”.

Z tego, co teraz masz dla C musisz w programie wykroić pustą przestrzeń, co powinnaś zobaczyć na diagramie…w liście zadań do przeprowadzenia przez program (“pending operations”) też taka operacja się pojawi. Potem tę pustą przestrzeń połącz z dyskiem D…i nowe zadanie na liście.

Potem potwierdzasz wykonanie operacji z listy…i wszystko powinno być OK.

Mam Viste .Już coś zrobiłam i jakos lepiej to wygląda bo wszystko jest zielone :smiley:

Teraz jest tak:

Dysk C 20,8 GB wolnych z 47,2 GB

Dysk C 43,2 GB wolnych z 99,0 GB

Może być czy jeszcze coś. Muszę zrobić wszystko aby było jak najlepiej :lol:

“Jest dobrze, nie trza psuć”, jak mawiali starożytni Indianie :slight_smile:

Posprawdzaj teraz, czy wszystko prawidłowo funkcjonuje, czy masz wszystkie pliki, które maja być na D (Twoje dane powinny być poza dyskiem systemowym…żadne zapisywanie na pulpicie, bo pulpit to część systemu i jak coś padnie, to stracisz te wszystkie dane).

Zobaczysz ile ewentualnie ubędzie z C i wtedy możesz coś zmienić…ale póki co dałbym spokój.

Do prawidłowego i szybkiego działania systemu musisz mieć przynajmniej 30% wolnej przestrzeni na dysku C

DZIĘKI…Wielkie! !!