Dysk dla kilku komputerów

Mam 3 komputery i oddzielny dysk na którym są filmy ale również kopie zapasowe systemów od tych komputerów chciałbym aby ten dysk był widoczny dla wszystkich moich komputerów do tego dysku podsiadam obudowę USB

Mam 2 routery przez które łącze się z internetem TP(LIVEBOX(Ma gniazdo USB ale nie wiem do czego służy w instrukcji nic o nim nie piszą))-> Jensen Scandinavia AirLink 89300 --> PC

(Dlaczego 2? Ponieważ livebox ma słaby zasięg z wifi i ma tylko 2 gniazda RJ45 a ten drugi jest o wiele lepszy lecz nie posiada wejścia RJ11 i dlatego wcześniej jest LiveboX)

Chciałbym aby transfer plików na wszystkich komputerach był taki jak normalnie jest na zwykłym PC lub chociaż przybliżony do tej wartości

Dodam że jeden z komputerów jest włączony przez dłuższy czas na dzień

http://cdn1.asteroid.pl/c1/a.swistak.pl/030/781/30781100_400.jpg

http://www.jensenscandinavia.com/routers/menu_al89300/index.htm

Moje pytanie brzmi jak skonfigurować wszystkie systemy tak aby to działało

Na jednym mam WIN 7 na pozostałych XP

Skoro jeden z komputerów masz praktycznie cały dzień włączony to nie baw się w podpinanie go do routera tylko podłącz poprzez USB ten dysk twardy do tego komputera i udostępnij go pozostałym komputerom na zasadzie udostępniania plików i folderów w sieci i tyle.

Ja mam dokładnie tak samo wykonane, tylko że z konkretną partycją na moim dysku twardym. Gdy włączę komputer to wszystkie pozostałe trzy komputery widzą tę partycję w otoczeniu sieciowym i mogą tam wrzucać pliki, usuwać i tak dalej.

No chyba, że musisz mieć przez router to wszystko wykonane.

USB w Liveboxie jest do podłączenia komputera i użytkowania jak zwykłego modemu.

Nie rozumiem o co ci chodzi z tym transferem? Aby dysk chodził bez konieczności włączania komputera musisz mieć router który obsługuje taką opcję jak Share USB Storage jak np. TP-LINK TL-1043ND. Ale nigdy nie uzyskasz takiej samej prędkości przesyłu danych do komputerów jak byś miał ten dysk podpięty bezpośrednio do PC po USB 2.0 czy IDE/SATA. Pamiętaj o ograniczeniu przepustowości sieci. Karty 100Mbit/s, 150Mbit/s czy 300Mbit/s a zwykła wifi 54Mbit/s. Poza tym jak 2 komputery zaczną odczytywać coś z dysku w tym samym czasie to również spada transfer.

Dlatego do takich rzeczy wymyślono coś takiego jak NAS.