Dysk do 250zl


(Madrymarcinek) #1

Witam. Chcę kupic nowy dysk, priorytetem jest to, że nie chce miec z nim nigdy kłopotów, dlatego też rezygnuję z szajsungów, nawet nic o nich nie piszcie, bo nie wezmę już zadnego na 100%. Pojemnośc dysku jaka mnie interesuje to 320GB+ i musi byc szybki, proszę o konkretne odpowiedzi pamiętając o tym, że priorytet = jakośc, brak problemów i długa żywotnośc, nieco dalej jest szybkośc.


(Emilmlo) #2

Western Digital Black 640GB AALS

http://www.morele.net/dysk-western-digi ... ls-193239/


(Micoud81) #3

A ja dorzuciłbym do 1TB Samsung HD103UJ.


(Breitner) #4

Czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem ?


(Rmk) #5

A co jest takiego złego w dyskach Samsung ? Słaba awaryjność, wysoka wydajność, krótki czas dostępu ?


(Madrymarcinek) #6

3 razy wymieniali mi samsunga w przeciagu 4 miesiecy, stracilem wszystkie najwazniejsze dane, nie chce juz nigdy wiecej miec z ta firma do czynienia. 3x smart + raz w ogole nie chcialo wykrywac po 4 dniach.


(Breitner) #7

Polecam, mam taki sam - rewelacja


(Eidems) #8

najlepsze są seagate, ich nikt nie pobije miałem dysk 80gb i po 5 latach działa ale potem cos mi poszło, chyba się przepalił bo był zle ekploatowany, wazne nie jaki dysk tylko jak go będziesz eksploatował, kup odrazu chłodzenie na dysk i wiatraczki do kompa i bedzie dobry


(Breitner) #9

Owszem, są najlepsze w "padaniu", ostatnie serie padają jak muchy, poczytaj jakie są z nimi problemy i jakoś szybko wycofali się z 5 lat gwarancji, w przeciwieństwie do WD gdzie obowiązuje 5 lat. Sam zastanawiałem się nad kupnem Seagate ale stwierdziłem, że lepszy jest ten WD


(Rmk) #10

Hmm WD są dobre ale mają dłuższe czasy dostępu w poruwnaniu do Samsunga. Ja miałem Seagate, WD, Maxtor, Samsung i stwierdzam że najlepsze są Samsungi z serii jedno talerzowej.