Dysk dodatkowy

Z moim kompem są tylko same problemy :-{

Jak uporałem się z GG to teraz ma inny ból.

Kupiłem sobie dysk dodatkowy o pojemności 256 MB firmy IMRO.W pracy włączam urządzenie w port USB przerzucam co tylko chcę bez problemów.Przyjeżdżam do domu robię to samo i za każdym razem wyskakuje mi kreator który chce sciągnąc sterowniki.Pierwszy raz to rozumiem , ale tak jest za każdym razem jak tylko podłączę urządzenie.Mało tego komputer w ogóle nie widzi urządzenia, a jak już zrobi łaskę i pokaże dysk dodatkowy w oknie “Mój komputer” to i tak pokazuje że jest on pusty.

Zarówno w pracy jak i w domu mam WinXP

Dysk tzn pendrive 256 MB? Na pewno masz sprawny port USB u siebie w kompie? Spróbuj moze włążyć do innego

W każdym z 8 portów jest to samo.

Mało tego pożyczyłem podobne urzadzenie od kumpla i jego dysk komp widzi! !!

Na początek pytania.

Twój pendrive to urządzenie USB 1.1 czy USB 2.0.

Czy sformatowałeś go na swoim kompie.

Czy używałeś programów do urządzenia,może tu problem.

Czy kiedykolwiek pracowało to poprawnie w twoim kompie.

W kompie masz USB 1.1 czy 2.0.

Czy masz XP z SP2.

Odłącz z kompa wszystkie kable z portów USB.

Z uruchom komenda chkdsk /f i sfc /scannow, włóż płyte z XP do napędu,po chkdsk i sfc spacja.

Menadzer urządzeń i odinstaluj wszystko co USB restart kompa i niech komp zainstaluje USB wersja 1.1 i jak masz USB 2.0 to doinstaluj stery z płyty CD do płyty głównej.

Pamiętaj wgrać najnowsze stery do płyty głównej.

Jak nic twój pendrive nie lubi się z twoją płytą główną.

Zapytaj u producenta o problemie.

Mój pendrive to wersja 2.0

Z płyty głównej wgrałem stery wersji 2,0

Z początku nie używałem płytki dołączonej do urządzenia gdyz zapewniano mnie , że przy Win XP jest to nie potrzebne ( w pracy działa bez zarzutu )później wrzuciłem załączona płytkę ale nic to nie dało.

Mój Win XP ma dodatek SP2.

Tylko w jednym porcie USB widac Dysk(G:) ale próbując coś przerzucic tzreba miec anielską cierpliwośc a i tak się w pewnym momencie zawiesza, z pozostałych portów pomimo że komputer twierdzi że wszystko działa poprawnie , na próżno szukac Dysku ( G:)

Do pendriva i jak masz XP nie trzeba dodatkowych sterów do urządzenia bo ma system.

Niektóre urządzenia tego typu i inne np,zewnętrzne czytniki kart podpinane przez USB mają problem ze współpracą z SP2, w pracy masz jaki system.

Może trzeba wejść na strone producenta urządzenia i poczytać może jest rozwiązanie problemu.

Wrzuć nazwe lub numer i poczytaj.

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Możliwe że w kompie masz USB1.1 a to urządzenie wymaga USB2.0 i tu problem,choć nie powinien ale może.

Zobacz to.

http://www.grzegorz.net/articles/index. … xppendrive

Zadzwoń do serwisu gdzie naprawiają urządzenie i spytaj w czym problem.

Wróciłem sie do sprzedawcy.Ten ździwiony tez nie umiał mi pomóc, choć na jego kompie działało a na moim nie.Spędziliśmy około2,5 godziny i nic.W końcu wymienił mi na nowe urządzenie i podziałało