Dysk dodatkowy

(A Floryn) #1

Z moim kompem są tylko same problemy :-{

Jak uporałem się z GG to teraz ma inny ból.

Kupiłem sobie dysk dodatkowy o pojemności 256 MB firmy IMRO.W pracy włączam urządzenie w port USB przerzucam co tylko chcę bez problemów.Przyjeżdżam do domu robię to samo i za każdym razem wyskakuje mi kreator który chce sciągnąc sterowniki.Pierwszy raz to rozumiem , ale tak jest za każdym razem jak tylko podłączę urządzenie.Mało tego komputer w ogóle nie widzi urządzenia, a jak już zrobi łaskę i pokaże dysk dodatkowy w oknie "Mój komputer" to i tak pokazuje że jest on pusty.

Zarówno w pracy jak i w domu mam WinXP

(Jsawinski) #2

Dysk tzn pendrive 256 MB? Na pewno masz sprawny port USB u siebie w kompie? Spróbuj moze włążyć do innego

(A Floryn) #3

W każdym z 8 portów jest to samo.

Mało tego pożyczyłem podobne urzadzenie od kumpla i jego dysk komp widzi! !!

(JNJN) #4

Na początek pytania.

Twój pendrive to urządzenie USB 1.1 czy USB 2.0.

Czy sformatowałeś go na swoim kompie.

Czy używałeś programów do urządzenia,może tu problem.

Czy kiedykolwiek pracowało to poprawnie w twoim kompie.

W kompie masz USB 1.1 czy 2.0.

Czy masz XP z SP2.

Odłącz z kompa wszystkie kable z portów USB.

Z uruchom komenda chkdsk /f i sfc /scannow, włóż płyte z XP do napędu,po chkdsk i sfc spacja.

Menadzer urządzeń i odinstaluj wszystko co USB restart kompa i niech komp zainstaluje USB wersja 1.1 i jak masz USB 2.0 to doinstaluj stery z płyty CD do płyty głównej.

Pamiętaj wgrać najnowsze stery do płyty głównej.

Jak nic twój pendrive nie lubi się z twoją płytą główną.

Zapytaj u producenta o problemie.

(A Floryn) #5

Mój pendrive to wersja 2.0

Z płyty głównej wgrałem stery wersji 2,0

Z początku nie używałem płytki dołączonej do urządzenia gdyz zapewniano mnie , że przy Win XP jest to nie potrzebne ( w pracy działa bez zarzutu )później wrzuciłem załączona płytkę ale nic to nie dało.

Mój Win XP ma dodatek SP2.

Tylko w jednym porcie USB widac Dysk(G:) ale próbując coś przerzucic tzreba miec anielską cierpliwośc a i tak się w pewnym momencie zawiesza, z pozostałych portów pomimo że komputer twierdzi że wszystko działa poprawnie , na próżno szukac Dysku ( G:)

(JNJN) #6

Do pendriva i jak masz XP nie trzeba dodatkowych sterów do urządzenia bo ma system.

Niektóre urządzenia tego typu i inne np,zewnętrzne czytniki kart podpinane przez USB mają problem ze współpracą z SP2, w pracy masz jaki system.

Może trzeba wejść na strone producenta urządzenia i poczytać może jest rozwiązanie problemu.

Wrzuć nazwe lub numer i poczytaj.

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Możliwe że w kompie masz USB1.1 a to urządzenie wymaga USB2.0 i tu problem,choć nie powinien ale może.

Zobacz to.

http://www.grzegorz.net/articles/index. ... xppendrive

Zadzwoń do serwisu gdzie naprawiają urządzenie i spytaj w czym problem.

(A Floryn) #7

Wróciłem sie do sprzedawcy.Ten ździwiony tez nie umiał mi pomóc, choć na jego kompie działało a na moim nie.Spędziliśmy około2,5 godziny i nic.W końcu wymienił mi na nowe urządzenie i podziałało