Dysk dynamiczny a dwa Windowsy - konwersja

Mam XP na C jako główny system - Viste na D. Czy po konwersji dysków na wolumin dynamiczny strace mozliwosc urochomienia Visty ? Nie jestem pewien, bo XP przy próbie konwersji ostrzega, ze jesli sa zainstalowane inne systemy operacyjne to nie da sie ich uruchomic potem. Tylko nie wiem czy te ‘inne’ to dot. takze windowsów :slight_smile: z gory dzieki

C i D to inny dysk czy inna partycja ?

Wrazie czego aby przywrucić boota do XP startujesz z CD xp wchodzisz do konsoli przywracania systemu windows xp i wpisujesz w niej fixboot.

p.s Było to już na forum miliony razy

C i D to partycje. Przekonwertowalem caly dysk (z trzema partycjami) na wolumin dynamiczny z poziomu Visty (partycja D) i stracilem mozliwosc uruhcamiania XP. Probowalem wszystkiego, juz mi sie pojawil XP w menu startowym ale dalej sie nie uruchamia. Microsoft pisze, ze to sytuacja nieodwracalna - dlaczeog to nie wiem. Pozdrawiam i dzieki za odp.

Nie odwracalna hmmmmm jakoś w to nie wierze

Masz tam jkiś błąd ??

A vista się włacza ??

Pisałeś że menu startowe ci sie juz pojawia ale menu od którego systemu vista czy XP ?

W menu mam do wyboru Viste (oczywiscie uruchamia sie prawidlowo) i XP (ładuje sie do pokazania loga startowego a potem restartuje sie). Probowalem chyba wszystkiego - i nic. W sumie windows ostrzegal ze nie bedzie sie dalo uruchomic innego systemu po konwersji, ale sadzilem ze cos da sie z tym zrobic - widocznie nie. thanx

Niestety, konfiguracja dual-boot na dyskach dynamicznych jest niewspierana. Co więcej, konwersja jest nieodwracalna - tzn, że jedynym sposobem na powrót do dysków podstawowych jest usunięcie wszystkich partycji na dysku.

Jeszcze jedno pytanie: co sie stanie jesli po prostu zainstaluje np. Viste jako drugi system operacyjny ? Ten ‘ostanio’ zainstlowany systme bedzie aktywny ? Dziekuje z góry za odp.