Dysk Głośno Chodzi

Mam dysk Seagate 80 GB, był formatowany dwa razy od nowości. Ma 2 tygodnie i słyszę że zaczyna mi głośno pracować. Czyżby wina leżała po stronie formatów.

Głośno pracować czyli chrobotać? Dyski Seagata tak mają.

nie,seagaty nowe są ponoć słyszalne :wink: jeśli chcesz stłumić dzwięk to postaw dysk na jakiejś miękiej podkładce.

A Westerny np albo Hitahi

Złączono Posta : 05.08.2007 (Nie) 0:08

a jak to zrobić??

nie wiem czego nie rozumiesz,weź dysk do łapy :stuck_out_tongue: i daj pod niego coś miękkiego,na jakąś gumę (nie do żucia :stuck_out_tongue: ) .

Ponoć. Tylko zapis, np wnrar kopiowanie odczyt słychać głowicę bez obciążenia ledwo słyszalny, da się spać przy kompie.

Dysk dobrze przykręcony? Można kompa postawić np na ręczniku tłumi przenoszone drgania przy budach z folii aluminiowej.

Mniej jednak nie jest to regułą.

Bierzesz coś miękiego np. folia bąbelkowa lub co tam wymiślisz i kładziesz tak aby dysk na tym leżał.

nooo…jedni twierdzą że są strasznie głośne,jedni że w ogóle ich nie słychać a jeszcze inni gadają co innego :roll:

Mnie bardziej drażni szuranie boxowego wentylatora. Głośność dysku zależy od jakości budy, np mustangi z papieru będą zwiększać głośność, kupisz np Chiefteca, Lian-Li, Antec i od razu poziom db spadnie, i zasilacz też może wytłuc dysk i jest hałas.

Ja mam WD 200GB kupiłem go rok temu, i prawda słychać delikatne dzwięki przy instalacji albo jak uruchamiam grę, ale jak np słucham muzy albo przeglądam neta, to nic nie słychać, to jest normalne, chyba tylko w samsung ich nie słychać ( 1 talerz ).