Dysk HDD 1T kompatybilny z LCD szukam

Witajcie,

Szukam dysku HDD kompatybilnego z LSD Samsung LE37C530F.

LCD ma: 3 x HDMI oraz 1 x USB 2.0

Z tym LCD współpracuje Transcend 500G TS500GSJ25C, ale jest już zapełniony i prawdopodobnie nie sformatowany do NFTS, stąd nie przyjmuje dużych plików.

Kupiłem ostatnio nowego Transcend 1 T http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe/dyski-twarde-zewnetrzne-25-cala/transcend-storejet-25h3p-ts1tsj25h3p-1tb , ale z USB 3.0, co mogło być powodem, dla którego nie LCD go nie widział. A może powód tkwił w pojemności, bo różnice między jednym a drugim dyskiem były tylko w USB i pojemności właśnie.

Przeglądam testy na chip.pl i najlepiej wypada Samsung, ale on ma USB 3.0. Przydałby mi się szybki transfer, sam mam w laptopie 3.0, ale jak LCD tego nie pociągnie, to wolę zostać przy 2.0.

Tylko co wybrać, kierując się moimi doświadczeniami?

Ktoś kiedyś powiedział, że używa dysku jako magazyn, a do TC podpina tylko pendriva. W sumie taka opcja wchodzi w grę, ale wolałbym obejść się bez tego.

Ponadto w zakupionym wcześniej Transcend 3.0 1T był guzik do robienia backupu, który po sformatowaniu dysku nie działał , być może ja zrobiłem coś źle.

Proszę o Wasze rady.

  1. USB3.0 jest kompatybilny wstecznie więc nie powinno być problemu z obsługiwaniem dysku w porcie USB2.0.

  2. Jeśli dysk jest sformatowany jako NTFS to nie powinien działać w urządzeniach takich jak telewizor. I to bez względu na firmę, rozmiar, model itd.

  3. Problemem natomiast może być niewystarczające zasilanie. Port USB3.0 dostarcza więcej mocy niż USB2.0. Tak więc nowe dyski mogą nie działać na starych portach ze względu na brak wystarczającej mocy. Właśnie dlatego do niektórych dysków dodawany jest kabel USB z trzema końcówkami - jednen koniec idzie do dysku, a pozostałe dwa do gniazd USB w komputerze.

EDIT:

Nic dziwnego, że guzik z Transcend Ci nie działa po sformatowaniu dysku. Siedział na nim program, który odpowiadał za synchronizację danych. Program jest do ściągnięcia ze strony producenta. :wink:

no widzisz, cały wic w tym, że chciałem przenosić duże pliki, mam np koncert 11G…i jak nie sformatuję w NTFS to guzik przeniosę. Rozwiązaniem jest w takim razie zakup osobnego pendriva np 16 G do takich dużych plików, ale nadal pozostanie problem ich przechowywania.

I co Ty na to?

Tu się mylisz, bo z moim telewizorem Samsung 40B650 działa dysk sformatowany w NTFS. Po odwiedzinach na innym forum wiem, że na twoim telewizorze też działa NTFS.

W takim razie może się coś w tym względzie poprawiło, ale jakiś czas temu NTFS nie działał w telewizorach, radiach itp.

Jeśli pendrive będzie sformatowany jako FAT32 to również nie będziesz mógł na nim zapisać plików większych niż 4GB. Jedyna różnica to taka, że pendrive potrzebuje o wiele mniejszego zasilania niż zewnętrzny dysk talerzowy.

tak , tu o zasilanie chodzi w tym przykładzie z pendrivem.