Dysk logiczny - dane


(Sirserega) #1

Witam, mam 1 dysk logiczny na którym acer wgrał mi windows'a ze sterownikami, nie wiem w jaki sposób skopiowac z niego pliki


(Edlib) #2

czy to oznacza, ze masz jedną partycję?(partycja czesto nazywana

dyskiem logicznym); w takim wypadku możesz, jeśli masz na niej dużo miejsca, zrobić 2 partycję np. partition magic i na tej drugiej zrobić kopię systemu; w innym wypadku możesz zrobić kopię tylko na nośniku zewnętrznym np. bootowalny obraz na dvd itd.


(Sirserega) #3

no mam zrobina partycję na której mam te pliki wgrane i nie wiem jak je skoiować ?


(Edlib) #4

jakie pliki chcesz skopiować, w jakim celu i gdzie chcesz je skopiowac??


(Sirserega) #5

już jaśniej chyba nie da rady ;/

Z dysku logciznego który nie jest partycją tzn nie widać go w mojim komputerze, chce skopiować pliki (tych plików troche jest, między innymi plik ghosta) na inną partycję. I nie wiem jak to zrobić.


(Ferdek31) #6

czyli masz je na ukrytej partycji czy dysku / chodzi o laptopa? / zobacz jakim programem ukryto partycję lub trzeba dokonać zmiany w rejestrze. A może tylko nadał tym plikom status systemowy, ukryty. Zobacz w widoku dowolnego folderu jak odznaczysz "nie, pokazuj ukrytych plików o folderów" czy się nie pojawi folder Win i plików. Gorzej jak zahasłował jakims programem.


(Sirserega) #7

Nie wiem jak sprawdzić jakim programem, w pm 8.0 zaczynam kopiować pliki ale wyskakuje błąd po 2 sekundach, Tak to laptop - acer.


(Ferdek31) #8

spróbuj tego:


(Sirserega) #9

niestety dalej nie widać


(Ferdek31) #10

z tymi ukrytymi partycjami są problemy, w serwisach mają specjalne programy, którymi szyfrują partycje / chociaż sam nie wiem po co jak legalnie kupujesz / i warunkach domowych ciężko cokolwiek zrobić, nie chcę Ci podpowiadać jak w rejestrze odkrywać partycję bo to na pewno nie ta droga, a możesz rozwalić system, w serwisie wgrywają specjalny program z kodem, udostępniający dostęp do takiej partcji i jest wtedy możlwość instalacji Windowsa, może ktoś się z czymś takim spotkał i się odezwie na forum.


(Sirserega) #11

czyli co nic sie nie da? co za zlodzieje