Dysk na dokumenty, węwnętrzny czy zewnętrzny?

(LeszekC87) #1

Witam

Zastanawiam się nad kupnem nowego dysku na różnie dokumenty oraz zasoby i tutaj jest moje pytanie - Czy lepiej kupić zwykły dysk HDD wewnętrzny czy zewnętrzny kompaktowy do 300 GB. Nie ukrywam, że zależy mi na bezpieczeństwie danych w sensie gdyby zdarzyła się jakaś awaria z systemem na dysku podstawowym czy inne nieprzewidziane sytuacje.

Jestem raczej za dyskiem zewnętrznym bo w razie czego mogę go zawsze odczepić od komputera przez kabel USB, ale czy sam w sobie jest mniej awaryjny niż zwykły HDD w komputerze? Jak wygląda sprawa z transferem i szybkością działania takiego dysku w porównaniu ze zwykłymi dyskami?

Czekam na sugestie :wink:

(falcon89) #2

Nie, to jest zwykły dysk twardy (HDD) w obudowie.

Zależy przez jaki interfejs komunikuje się z komputerem, USB 2.0, USB 3.0 ale żeby działał z prędkościami na jakie pozwala USB 3.0 to w komputerze też musisz mieć USB 3.0.

(rgabrysiak) #3

Cześć

Wydajność dysku zewnętrznego zależy m.in od tego w jaki sposób jest on podłaczony do komputer czyt. USB, E-SATA etc.

Miom zdaniem jeżeli nie zamierzasz przenosić dysku wybierz dysk wewnętrzny w przeciwnym razie zewnętrzy.

W kwestii awaryjności dysk zewnętrzy jest bardziej podatny na uszkodzenia mechaniczne np. upadek.

Pozostałe awarie mogą trafić zarówno dysk zewnętrzy jak i wewnętrzny, jeden będzie działać bezawaryjnie inny może po kilku dniach/ tygodniach etc. odmówić współpracy. Nigdy nie wiesz na jaki dysk możesz trafić.

(I4rock) #4

Jak już to Dysk Zewnętrzny.

Poręczny, jak potrzebujesz czegoś to go podłączasz, zawsze z takim możesz podejść do kolegi czy gdziekolwiek indziej.

EDIT.

Oczywiście ogarnięty właściciel, raczej nie pozwoli sobie na rzucanie czy upadek dysku, logiczne.

Prędkość transferu może być nieco mniejsza od bezpośredniego podpięcia w płytę główną.

(falcon89) #5

Jeśli już będziesz chciał kupić zewnętrzny to bierz 2.5 calowy (nie potrzebuje zewnętrznego zasilacza, zasilany jest przez usb).

(22ewa1) #6

jeżeli tylko na dokumenty polecam PENDRIVE 256GB

(LeszekC87) #7

Ok dzięki za opinie :wink:

Zastanawiam się nad tym modelem:

Czy ma on dobre parametry do sprawnego działania na win8 ? :slight_smile:

(falcon89) #8

Ma krótką gwarancję.

(LeszekC87) #9

to może zapytam też o to - jaki polecacie dysk 2,5 cala do 200 zł z dyskiem do 320 GB ? :)Zależy mi najbardziej by był mało awaryjny i sprawdzony :wink: