Dysk nie bootuje podczas włączania komputera

Włączam komputer i wykrywa mi dysk, ale nie następuje bootowanie. Dysk ma dwie partycje, na jednej były różne dane, druga jest pusta i był na niej Windows, ale została sformatowana. Przy odłączonym dysku następuje bootowanie, wkładam płytę instalacyjną z systemem i wszystko jest okey, do momentu instalacji, bo jest informacja, że w komputerze nie ma dysku. Co zrobić?

mariuseq ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Skoro go odłączasz to dziwne byłoby gdyby chciał się windows instalować na odłączonym dysku. W biosie masz ustawione bootowanie najpierw z napędu, a potem z dysku?

Podłącz dysk, włóż płytę do napędu, zainstaluj Windowsa i po kłopocie. Chyba, że Twój dysk jest SATA i Windows go nie widzi.

Tak jest ustawione.

Tak robię. Gdy dysk jest podłączony to komputer zatrzymuje się w chwili, gdy na ekranie pojawiają się kolumny z cyframi. Przeważnie bywało tak, że prosił o napęd CD z systemem albo włączał system z dysku. Nie pojawia się żaden komunikat.

Dysk jest SATA, a czy to coś zmienia, że płyta instalacyjna z Windowsem XP go “nie widzi”?

Dodane 10.02.2010 (Śr) 4:04

Jeszcze dodam, że dysk jest ustawiony jako primary master, w biosie ustawione, by startował jako drugi (pierwszy jest napęd dvd). Mam tylko ten jeden dysk w komputerze.