Dysk nie bootuje podczas włączania komputera


(mariuseq) #1

Włączam komputer i wykrywa mi dysk, ale nie następuje bootowanie. Dysk ma dwie partycje, na jednej były różne dane, druga jest pusta i był na niej Windows, ale została sformatowana. Przy odłączonym dysku następuje bootowanie, wkładam płytę instalacyjną z systemem i wszystko jest okey, do momentu instalacji, bo jest informacja, że w komputerze nie ma dysku. Co zrobić?


(Agatonster) #2

mariuseq ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(ADR1991) #3

Skoro go odłączasz to dziwne byłoby gdyby chciał się windows instalować na odłączonym dysku. W biosie masz ustawione bootowanie najpierw z napędu, a potem z dysku?


(nezu) #4

Podłącz dysk, włóż płytę do napędu, zainstaluj Windowsa i po kłopocie. Chyba, że Twój dysk jest SATA i Windows go nie widzi.


(mariuseq) #5

Tak jest ustawione.

Tak robię. Gdy dysk jest podłączony to komputer zatrzymuje się w chwili, gdy na ekranie pojawiają się kolumny z cyframi. Przeważnie bywało tak, że prosił o napęd CD z systemem albo włączał system z dysku. Nie pojawia się żaden komunikat.

Dysk jest SATA, a czy to coś zmienia, że płyta instalacyjna z Windowsem XP go "nie widzi"?

-- Dodane 10.02.2010 (Śr) 4:04 --

Jeszcze dodam, że dysk jest ustawiony jako primary master, w biosie ustawione, by startował jako drugi (pierwszy jest napęd dvd). Mam tylko ten jeden dysk w komputerze.