Dysk nie działa sformatowałem i komputer nie czyta go

(Piprun) #1

Mam problem z dyskiem sformatowałem go dałem pełne i mi komputer dysk przestał czytać proszę o pomoc :o :o :o !!

(Beber Cerveza) #2

sprawdz podlaczenie ... zasilanie ...

jezeli masz go w kieszeni to sprobuj podlaczyc na "czysto"

sprobuj go sprawdzic na innym komputerze :wink:

i czego mogloby byc to przyczyna ?? przemieszczales sie z dyskiem ?? jezeli tak to mogl ulec uszkodzeniu i pozostaje tylko serwis

(McDracullo) #3

Ale co ci nie czyta w Biosie go nie widzi?

(Tomek Zamlynny) #4

:arrow: sprawdz czy taśma jest podłączona i zasialanie

:arrow: sprawdz czy BIOS wykrywa HDD

:arrow: ustawa zworke na Master, a na płycie głównej do IDE-0 Pirmary

:arrow: podmień tasmy sygnałowe, jakie tasmy posiadasz 40 zyłowe czy 80 zyłowe (ekranowe) :?:

:arrow: podłącz do innego komputera, i zapodaj komnede chkdsk / p /r X:

X: oznacza litere przydzielona dysku

(Piprun) #5

To wszystko co piszecie jest ok.Wszystko już próbowałem oprucz sprawdzenia na innym komputerze.Niemam takiej możliwości, ale dziękuje za odpowiedzi

(system) #6

zalezy jezeli sformatowales na ntfs to ci moze w windows me i 98 nie czytac poniewaz te windowsy nie czytaja tego systemu plikow

(komin15) #7

Przy foramtowaniu wybrałeś

pełne fotamtowanie NTFS

czy

Pelne formatowanie FAT32

Jak foramtowałes dysk? z pod windowsa? z płyty? z jakiej płyty? z jakiego windowsa?

(JNJN) #8

Czy bios widzi dysk.

Czy komp przy starcie widzi dysk prawidłowo.

Zresetuj bios zworką/baterią(baterię wymień na nową),ustaw i zapisz Save i zobacz.

Jak dalej nie:

• czy wymieniłeś taśmę sygnałową na nową - zworka na dysku ustawiona na Master(opis na dysku) i podpięty na I kanale IDE,podpięty na ostatniej wtyczce taśmy i sam na taśmie.

• jak w biosie masz opcje IDE HDD Auto Detection to jej użyj i zapisz bios Save

Pomoc książka do płyty głównej.

Jak to nic nie da trzeba dysk sprawdzić na innym kompie lub podpiąć inny dysk do kompa.

(Piprun) #9

Słuchajcie bez przesady mam już 3 kompa razem już 9 lat znam się troche na sprawie wiem o ntfs i fat.Sformatowałem go Pełne NTFS płytą instalacyjną Windows Xp Home

(JNJN) #10

To jak tyle wiesz to po co pytasz - czy Zrobiłeś co pisałem.

(McDracullo) #11

Powótsre pytanie (zarówno swoje jak i JNJN):

Czy widzi go BIOS??

Jeśli tak to może:

Może umieściłeś partycje rozruchową gdzieś "dalej" na dysku..

Może i się znasz.. nie przecze, ale jeśli oczekujesz pomocy, to potrzeba nam troche informacji :? Nikt tu wróżką nie jest.

(Piprun) #12

Bios go widzi.I menadzer urządzeń w windows xp też.

(McDracullo) #13

A utowrzyłeś partycje?