Dysk nie działa sformatowałem i komputer nie czyta go

Mam problem z dyskiem sformatowałem go dałem pełne i mi komputer dysk przestał czytać proszę o pomoc :o :o :o !!

sprawdz podlaczenie … zasilanie …

jezeli masz go w kieszeni to sprobuj podlaczyc na “czysto”

sprobuj go sprawdzic na innym komputerze :wink:

i czego mogloby byc to przyczyna ?? przemieszczales sie z dyskiem ?? jezeli tak to mogl ulec uszkodzeniu i pozostaje tylko serwis

Ale co ci nie czyta w Biosie go nie widzi?

:arrow: sprawdz czy taśma jest podłączona i zasialanie

:arrow: sprawdz czy BIOS wykrywa HDD

:arrow: ustawa zworke na Master, a na płycie głównej do IDE-0 Pirmary

:arrow: podmień tasmy sygnałowe, jakie tasmy posiadasz 40 zyłowe czy 80 zyłowe (ekranowe) :?:

:arrow: podłącz do innego komputera, i zapodaj komnede chkdsk / p /r X:

X: oznacza litere przydzielona dysku

To wszystko co piszecie jest ok.Wszystko już próbowałem oprucz sprawdzenia na innym komputerze.Niemam takiej możliwości, ale dziękuje za odpowiedzi

zalezy jezeli sformatowales na ntfs to ci moze w windows me i 98 nie czytac poniewaz te windowsy nie czytaja tego systemu plikow

Przy foramtowaniu wybrałeś

pełne fotamtowanie NTFS

czy

Pelne formatowanie FAT32

Jak foramtowałes dysk? z pod windowsa? z płyty? z jakiej płyty? z jakiego windowsa?

Czy bios widzi dysk.

Czy komp przy starcie widzi dysk prawidłowo.

Zresetuj bios zworką/baterią(baterię wymień na nową),ustaw i zapisz Save i zobacz.

Jak dalej nie:

  • czy wymieniłeś taśmę sygnałową na nową - zworka na dysku ustawiona na Master(opis na dysku) i podpięty na I kanale IDE,podpięty na ostatniej wtyczce taśmy i sam na taśmie.

  • jak w biosie masz opcje IDE HDD Auto Detection to jej użyj i zapisz bios Save

Pomoc książka do płyty głównej.

Jak to nic nie da trzeba dysk sprawdzić na innym kompie lub podpiąć inny dysk do kompa.

Słuchajcie bez przesady mam już 3 kompa razem już 9 lat znam się troche na sprawie wiem o ntfs i fat.Sformatowałem go Pełne NTFS płytą instalacyjną Windows Xp Home

To jak tyle wiesz to po co pytasz - czy Zrobiłeś co pisałem.

Powótsre pytanie (zarówno swoje jak i JNJN):

Czy widzi go BIOS??

Jeśli tak to może:

Może umieściłeś partycje rozruchową gdzieś “dalej” na dysku…

Może i się znasz… nie przecze, ale jeśli oczekujesz pomocy, to potrzeba nam troche informacji :? Nikt tu wróżką nie jest.

Bios go widzi.I menadzer urządzeń w windows xp też.

A utowrzyłeś partycje?