Dysk padł - jak odzyskać dane?

Posiadam dysk Seagate 40 GB… jest on opdziellony na 3 partycje… komputer z niewiadomych przyczyn niechcial sie dzisiaj odpalic - “brak sektora rozruchowego (boot sector)”. Podpielem dysk pod inny komputer i okazalo sie ze z 3 partycji sprawne sa tylko 2… z tego popsuta jest partycja C:/ … A na niej właśnie znajdują się najważniejsze dane… W jaki sposob to odzyskac ? Nie mam zadnych pieniedzy aktualnie to prosze nie mowic mi o zglaszaniu sie doo specjalistycznych firm… Chodzi mi o jakies darmowe rozwiazanie… jesli nie bedzie takieggo to pomysle o specjalistach… ale jak na reazie pozostaje mi marzyc o rozwiazaniu mojego problemu z Waszej strony… Czy ktos jest wstanie mi pomoc ??

Chcialem jeszcze dodac ze jak chce obejrzec ta partycje przez eksplorator windows to wywala mi komunikat ze partycja jest niesformatowana, a przez total commandera partycja jest widoczna ale jak chce ja przejrzec to wywala ze nei ma takiego dysku

Pozdrawiam,

Krzysiek

a jaki masz system 9x czy xp i jaki system plików fat czy ntfs?

A spróbuj z konsoli R wykonać komendę:

fixmbr

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

Jak to nic nie da odzysk danych.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=4993

XP, FAT 32

jeśli masz płytę z xp to po prostu uruchom z niej instalatora i przeinstaluj system nie zmieniając ścieżki do katalogu głównego czyli daj opcję “uaktualnij”, a jeśli masz dyskietkę startową do win 98 to uruchom z niej kompa przejdź na dysk c komendą dir wywyołasz wszystkie dane i skopiuj je na drugą partycję, ale spróbuj przeinstalować, moderator dobrze radzi ale praca z konsolą czasem może przyniść skutek odwrotny jak nie masz opanowanego tematu pozdrawiam

ale jak wkladam plytke xp to wywala mi ze czyta boot sector a poetm nic sienei dzieje i restart kompa, i tak w kolko… wlasnie sciagnelem GetDataBack Demo i widze ze wywala mi to wszystkie utracone dane z dysku c:/ tak wiec bede musial sie zainteresowac tym progtramem :wink:

dzieki dla moderatora bo bym sie zalamal :wink:

Jak masz partycje na FAT32,to może weź dyskietkę startową 1.44 MB z WIN98/ME i uruchom z niej kompa i komenda:

fdisk /mbr

po fdisk spacja

Dane możesz spróbować przekopiować również spod dosa - odpalasz kompa z dyskietki startowej WIN98/ME i np najprościej użyj dodatkowo programu pod dos norton commander i próbuj.

ale Ty wchodzisz z poziomu konsoli odzyskiwania / F2/ czy instalatora tzn. “naciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje uruchomienie instalatora…” spróbuj wystartować z cd romu i jak Ci radziłem przeinstalować, uszkodzenie bootsectora przy tej opcji / oczywiście nie fizyczne/ nie powinno zwracać takiej komendy, ostatecznie możesz dać opcję “nowa instalacja” i zainstalować drugiego xp na drugiej partycji / obowiązkowo / i potem możesz “zaglądnąć” na tą, na której masz obecnego xp-ka i odzyskać dane