Dysk podpięty przez przelotke ATA to USB Bridge - nie działa

Witam. Posiadam dysk Maxtor Diamond Max 9 60GB IDE ATA 7200rpm. Dysk jest w 100% sprawny bo podłączałem go do kontrolera ATA na płycie głównej i działał. Do niedawna podłączałem go przez specjalną przelotkę o której mowa w temacie. Działał bez zastrzeżeń, używałem go do przenoszenia większej ilości danych. Dzisiaj ponownie go podłączyłem przez przelotkę i zoonnnkkk! Dysku nie widać, ani w oknie “Mój komputer” ani w menadżerze dysków. Próbowałem z różnymi ustawieniami zworki, podłączałem do wszystkich portów USB, nawet podłączałem do laptopa i bez zmian. Ale wiem że dysk jest sprawny, bo jak wspomniałem wyżej podłączałem go do płyty głównej. Ktoś może wie co jest grane?

Czyli wskazuje na uszkodzenie kontrolera/adaptera (przelotki).

Sprawdź dysk na innym adapterze, sprawdź adapter na innym dysku i będziesz wiedział co jest. Też obstawiam uszkodzenie adaptera.

To chyba była wina adaptera. Bo gdy po podwójnym dosyć silnym uderzeniu adapterem w blat biurka, co było wywołane zwiększonym poziomem adrenaliny we krwi, podłączyłem dysk i komputer go zobaczył. Dzięki chłopaki za porady.