Dysk przenośny i niepokojące wyniki Hd Tune

Witam, w tamtym tygodniu przyszedł do mnie dysk Silicon Power A80 640GB.

Niestety, ale po pierwszych dniach używania, przy wgraniu większej ilości plików dysk się zbuntował (nie można było zgrać wcześniej wgranej zawartości), na początku myślałem, że to moja wina ze względu dość mocnego obciążenia dysku w komputerze w czasie zgrywania danych.

Ale niestety sytuacja powtórzyła się przy zgrywaniu zdjęć z innego komputera.

Dysk został sformatowany do NTFS (początkowo był Fat32) i obecnie testuje go HD Tune, już w zakładce Health zaniepokoiły mnie wartości C4 i C5

20kwietnia20112142.png

I tu pojawia się do was pytanie, dysk jest do wymiany, czy da radę coś tu jeszcze uratować? O ile mi wiadomo błędy C4 i C5 są błędami krytycznymi i nie da rady tego naprawić za pomocą programu?

(Robię jeszcze error scan, ale wyniki będą dopiero za ~2h)

Jeżeli masz gwarancję, to dysk oddaj na reklamację. Ostatnio mój HDD w laptopie strasznie spowolnił. Nie dało się używać nawet systemu. Okazało się że jest jeden bad sector. Nie myśląc za dużo kupiłem nowy dysk a uszkodzony oddałem na reklamację z adnotacją “bad sectory”. Dysk został wymieniony na nowy.

To nie są aż takie dziwne wyniki. Nie tak dawno test pokazał, że stary dysk z mojego komputera stacjonarnego osiąga maksymalny transfer na poziomie 4449,2 MB/s. Dla porównania OCZ Vertex2 w moim laptopie osiąga maksymalnie 284,3 MB/s. Ewidentnie była walnięta elektronika dysku, ale niestety był on już po okresie gwarancyjnym.

Zrzuty ekranu z HD tune można zobaczyć tu:

http://www.benchmark.pl/phpBB3/viewtopi … =6&t=23320

Dysk do wyrzucenia lub na gwarancję.

Witam ponownie i dziękuję za rady, dysk wysłałem na gwarancję i po kilku tygodniach przyszedł do mnie nowy.

Niestety, z moim szczęściem jest ostatnio coś nie tak i nowy dysk również wykazuje niepokojące wyniki w S.M.A.R.T

06czerwca20112202.png

Wartość Calibration Retry Count niepokojąco pnie się ku górze, w pierwszy dzień używania dysku, wzrosła aż do 7, ale przez ostatnie ~10h używania wzrosło “tylko” z 7 do 8.

O ile czytałem na internecie, to wnioski są różne, jednym działa mimo rosnącej liczby tej wartości, inni piszą że dysk niedługo padnie. Jak to jest? Na gwarancji takie coś uznają? Czy nie ma się czym martwić bo to normalne? :slight_smile:

@Edit: Tym razem żadnych bad sectorów nie ma.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Poczekaj jeszcze z wnioskami. Poużywaj go z miesiąc i wtedy wróć do testowania dysku.

Uruchom test w HDTune Pro. Jeżeli będą bad sektory to znowu musi iść na gwarancje.