Dysk przenośny piszczy

(Kon®ado) #1

Witam.

Mam problem z dyskiem przenośnym Samsung, przed formatem komputera stacjonarnego, wszystko chodziło ok, nawet po(po postawieniu systemu), ale musiałem zrobić jeszcze jedną reinstalację systemu z przyczyn technicznych i dysku komp nie widzi, i wydaje jakieś piski (dysk) co widać a raczej słychać na filmiku poniżej. Dodam że dysk jest sprawny, gdyż laptop normalnie go czyta, usb w stacjonarnym też działają, bo czyta np pendrive'y.

Co jest tego przyczyną i jak to naprawić?

Filmik:

www.youtu.be/WqFt-kJk5JY

(ADR1991) #2

Sterowniki do płyty głównej zainstalowane? Podłączałeś dysk do innego portu USB?

(Ocxxxx) #3

Dysk po mojemu ma uszkodzona głowice, głowica powoduje takie dzwięki, masz na niego jeszcze gwarancje?

Spróbuj do innego kompa podłączyć dysk jak efekt będzie taki sam patrz punkt 1 :slight_smile:

(ADR1991) #4

Ja miałem podobne objawy kiedy podłączałem dysk poprzez przedłużkę USB. Zrezygnowałem z niej i wszystko było OK.

(Kon®ado) #5

Sterowniki instalowałem, w razie wu poszukam innych / starszych ale wtedy by chyba nie czytało nic innego?

Kolego @Over właśnie tak jak pisałem laptop czyta go normalnie i nie ma żadnych pisków :> więc nie może być padnięty ten dysk

(ADR1991) #6

A próbowałeś podłączyć dysk do innego portu USB, z przodu, z tyłu komputera?

(Kon®ado) #7

Właśnie mówiąc krótko nakierowałeś mnie tą przedłużką USB, też z niej korzystam, zmyliło mnie to że załączyłem dysk pod przednie usb i był taki sam efekt.

Teraz podłączyłem go jednak pod usb tylne i wszystko chodzi :roll: Dziwne trochę, widać coś z portami USB nie tak.

W każdym bądź razie dzięki. @ADR1991 piwo Ci się należy !

(ADR1991) #8

hehe :slight_smile: Cieszę się, że mogłem pomóc :slight_smile: