Dysk przenośny piszczy

Witam.

Mam problem z dyskiem przenośnym Samsung, przed formatem komputera stacjonarnego, wszystko chodziło ok, nawet po(po postawieniu systemu), ale musiałem zrobić jeszcze jedną reinstalację systemu z przyczyn technicznych i dysku komp nie widzi, i wydaje jakieś piski (dysk) co widać a raczej słychać na filmiku poniżej. Dodam że dysk jest sprawny, gdyż laptop normalnie go czyta, usb w stacjonarnym też działają, bo czyta np pendrive’y.

Co jest tego przyczyną i jak to naprawić?

Filmik:

www.youtu.be/WqFt-kJk5JY

Sterowniki do płyty głównej zainstalowane? Podłączałeś dysk do innego portu USB?

Dysk po mojemu ma uszkodzona głowice, głowica powoduje takie dzwięki, masz na niego jeszcze gwarancje?

Spróbuj do innego kompa podłączyć dysk jak efekt będzie taki sam patrz punkt 1 :slight_smile:

Ja miałem podobne objawy kiedy podłączałem dysk poprzez przedłużkę USB. Zrezygnowałem z niej i wszystko było OK.

Sterowniki instalowałem, w razie wu poszukam innych / starszych ale wtedy by chyba nie czytało nic innego?

Kolego @Over właśnie tak jak pisałem laptop czyta go normalnie i nie ma żadnych pisków :> więc nie może być padnięty ten dysk

A próbowałeś podłączyć dysk do innego portu USB, z przodu, z tyłu komputera?

Właśnie mówiąc krótko nakierowałeś mnie tą przedłużką USB, też z niej korzystam, zmyliło mnie to że załączyłem dysk pod przednie usb i był taki sam efekt.

Teraz podłączyłem go jednak pod usb tylne i wszystko chodzi :roll: Dziwne trochę, widać coś z portami USB nie tak.

W każdym bądź razie dzięki. @ADR1991 piwo Ci się należy !

hehe :slight_smile: Cieszę się, że mogłem pomóc :slight_smile: