Dysk przenośny WD / Problem ze sterownikami / Windows 7

Witam. Mam następujący problem. Po podłączeniu dysku przenośnego “WD Elements Desktop” przez USB do komputera z systemem Windows 7 32 Bit system nie wykrywa sterowników.

Rozpoznaje jedynie urządzenie o nazwie “Ext HDD 1021” ". Ze strony producenta nie można ich pobrać ponieważ używa on podobno sterowników, które posiada standardowo każdy Windows.

System jest świeżo po formacie a sterowce są zainstalowane. Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu? :frowning:

Załączam screen:

screenftq.th.jpg

Mam taki sam dysk, faktycznie działa na wbudowanych sterownikach, nie instalujesz nic jedynie podpinasz i działa.

Moje rady:

Automatyczna aktualizacja sterownika z Windows Update

Wyłączenie i włączenie kontrolera USB

Zmiana kabla i portu USB

W Windows Update nie można odnaleźć sterownika. Niestety.

Może dziwne pytanie: system instalowałeś z “Czystej płyty” czy z partycji/płyty recovery np taka co dają do laptopa?

Kiedyś mi się na pewnym asusie zdarzyło tak zainstalować system z recovery, że nawet pendrive nie znajdował w podobny sposób

Instalowałem z dysku przenośnego ale tą samą Winde 7 Ultimate co mam na płycie. Nie wiem czy może to mieć jakiś związek z nie doinstalowaniem jakiś plików lub tworzyć problemy?

Też mam dysk zewnętrzny WD. Windows coś tam krzyczał przy pierwszym podłączeniu, ale zawartość pokazywał. Możesz spróbować zainstalować WD SES Driver stąd: http://wdc-pl.custhelp.com/app/answers/ … /a_id/7153. Na dole wyjaśnione co to i do czego. Instalka tego sterownik powinna być chyba też na Twoim dysku, ale pewnie już go formatowałeś :slight_smile:

Przy pierwszym wetknięciu trzeba wcisnąć po kolei NIE TYM RAZEM i TAK. Zrobiłeś coś źle. Usuń go ręcznie ze systemu i wetknij ponownie.