Dysk Samsung F3 i Sata?

Witam , od wczoraj mam dysk samsung F3 HD502HJ SATA 2. Niestety moja płyta główna obsługuje tylko SATA 1.Nie przejmując się tym podłączyłem dysk bez żadnej zworki , nawet nie skorzystałem z oprogramowania samsunga które zmienia z Sata2 na Sata1 i wszystko działa. I teraz moje pytanie : Jakim cudem działa? Czy zostawić tak jak jest czy raczej pozmieniać tym programem żeby w przyszłości nie było żadnych tym problemów?

Jak działa to nie się nie ma co przejmować do pierwszego objawu niestabilności. Jakbyś był tak miły, to wrzuć tutaj http://dyski.cdrinfo.pl/dyski/1008-Sams … 16-SATA-II wyniki swojego dysku (przy okazji zobaczymy, czy wszystko jest na pewno w porządku) i podziel się informacjami na temat temperatury, głośności i wibracji Twojego dysku.

analiza-dysku-twardego-t340452.html

Dzięki za pomoc , dodałem wynik , byłbym wdzięczny gdybyś mógł je sprawdzić.

No ze względu na stary kontroler dysku na płycie głównej masz obniżoną maksymalną prędkość dysku na początkach wykresów (wyraźnie widać do jakiego poziomu Ci blokuje) dlatego też średnia prędkość nie jest idealna oraz obciążenie procesora masz większe, ale czas dostępu jest identyczny, więc wszystko jest git, kontroler poradził sobie z dyskiem i obsługuje go z maksymalną dla siebie wydajnością.

Thx za wykresy, a jak z kulturą pracy?

Dysk pracuje bardzo cicho.

Mam jeszcze taki mały problem , podłączyłem drugi dysk i mam wrażenie że wyniki HD tune trochę spadły , czy to normalne ?