Dysk Samsunga 1tb SATA 2 pod złącze SATA 1 + kilka pytań

(system) #1

Witam serczenie. Właśnie mam zamiar zakupić sobie dysk Samsunga 1tb. Dysk ten jest podpinany pod złącze SATA2, zaś moja płyta główna Gigabyte GA-8I915P Duo obsługuje (z tego co wiem) tylko SATA zwykłe. Tak więc mam pytanie czy będe mógł podłączyć ten dysk u siebie? Chciałbym się również dowiedzieć czy ten dysk jest dobry i czy opłaca się go kupować? Ostatnie moje pytanie odnośnie tego dysku jest takie (wiem że pewnie śmieszne :smiley: ) czy przy podpinaniu takiego dysku trzeba mieć jakiś mocniejszy zasilacz czy coś w tym stylu? Ja posiadam 350W Modecm FEEL. Z góry dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas. Pozdrawiam :slight_smile:

(dudpis) #2

Tak lepiej zmień ten zasilacz np na Modecom MC 350W lub 400W. Ta sama firma, ale duża różnica, to nie jest Feel!

(Alzajac1) #3

Przy podpinaniu dysku nie trzeba mieć silnego zasilacza ale musi mieć on w twoim przypadku kabel zasilający dla dysków sata. Ale tak jak powiedział dudpis , wymiana zasilacza nie zaszkodzi. Dyski sata II są kompatybilne ze wcześniejszym standardem sata I - zmniejszona będzie po prostu prędkość tego dysku do standardu sata I

(system) #4

Właśnie myślałem nad wymienieniem zasilacza na inny. No ale tu się pojawiają problemy. Ja posiadam jak pisałem zasilacz Modecom FEEL 1 (tak wywnioskowałem :slight_smile: , kupowałem komputer ok. 4 lat temu). Patrząc dla przykładu na ceneo zasilacze Modecoma to zauważyłem że niektóre z nich mają jakiś Standard zasilacza (ATX) 2,0 a inne zaś Standard zasilacza (ATX) 2,2. Tak więc moje pytanie jest takie czy jest to obojętne który standard wybiorę? Objętnie który zasilacz wybiorę to i tak będzie dobry? I czy każdy z tych zasilaczy Modecoma będzie spełniał to kryterium:

Podam jeszcze konfigurację komputera:

Intel Pentium 4 505, 2679 MHz

Gigabyte GA-8I915P Duo (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR DIMM, 2 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Pamięć 512 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)

GIGABYTE RADEON X700 (128 MB)

SEAGATE ST3160827AS (160 GB, 7200 RPM, SATA)

WIn XP

LITE-ON DVDRW LH-20A1H

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

(dudpis) #5

Ja mam atx 2.0 w moim Modecomie i to chyba nie robi różnicy, a nowego kompa mam. Nie wszystkie zasilacze z tej listy, są dobre. Tak jak napisałem wcześniej weź Modecoma MC , nie żadego FEEl, czy cuś innego. 350 W w zupełności wystarczy do twojego kompa.

Potrzebny Ci dysk aż 1 Tb?

(system) #6

Dzięki serdeczne za pomoc.

Jest mi potrzebny, gdyż przechowuje wszystkie zdjęcie i fimy z kamer mojej rodziny - taki los... Już nie mam siły na ciągłe nagrywanie tego na płyach dvd i dlatego chciałem już mieć z tym spokój :slight_smile: Gdyby jeszcze moja nagrywarka jakoś normalnie nagrywała to co innego ale ten LIte On to totalna porażka :frowning: Jeszcze raz dzięki za pomoc, pozdrawiam.

(Adalbert) #7

Dysk dobry, a zasilacz do wymiany (nie ze względu na dołożony dysk, ale ze względu na Feel I, jakby to była III to jeszcze by uszło, a tak...) na najtańszego Modecom MC jeżeli nie jest planowana rozbudowa/modernizacja tego sprzętu.