Dysk SATA 2 do 280 zł


(klemensior15) #1

Chciałem kupić jakiś dysk do mojego kompa najlepiej 250 gb. Jednak Wd AAKS nie ma w żadnym sklepie co innego moge kupić :)?


(klemensior15) #2

a i jakiś poradnik co musze mieć żeby zainstalować na nim Windowsa? jakieś sterowniki coś


(Technik Elektro) #3

w tej cenie :

250 Seagate Barracuda ST31000340AS, lub jeśli zależy na pojemności to WD z serii AAKS 320GB.


(klemensior15) #4

tak ale WD jakoś wszędzie brak a musze ze sklepu (rodzice sie uczepili ze albo ze sklepu albo wogole :P) a ten Seagate to cihy i dobry jest czy moze jakis WD ale inny?

ten może byc? http://znak.pl/index.php?cid=69&scid=18 ... T3250410AS czy moze ten http://znak.pl/index.php?cid=69&scid=18 ... T3250610NS


(Orzech Kula) #5

Polecam ten dysk


(Żelek) #6

Seagate to ciche "twardziele". Sam mam dysk tego producenta i nie narzekam :wink: Jakoś do dysków Samsunga podchodzę z dużą ostrożnością, chociaż wiem, że coraz więcej osób z nich korzysta :slight_smile:


(Technik Elektro) #7

http://www.nvision.pl/_plugins/content/ ... ent.151.34

zwróć uwagę na serie i wybierz najwydajniejszy :-).


(klemensior15) #8

http://znak.pl/index.php?cid=69&scid=18 ... T3250410AS co myslisz??


(Technik Elektro) #9

bardzo dobry wybór, prawidłowo odczytałeś wykresy testów wydajności :-).


(klemensior15) #10

wisz to akurat umiem czyzby to jakas aluzja ? smiejesz sie ze mnie xD ? :stuck_out_tongue:


(Technik Elektro) #11

nie skąd to był komplement :wink:.


(klemensior15) #12

hehe no no :stuck_out_tongue: ok dobra bo zaraz ktoś sie będzie kłócił że piszemy nie na temat dzieki ci temat do zamknięcia :mrgreen:


(Mariosti*) #13

No co do seagateów podchodziłbym z ostrożnością, dotychczasowe modele barracud 10'tek można uznać właściwie za nieudane, zupełnie nie nadawały się do porównywania z aaks'ami. 11'stki (i modele z 16mb catche oznaczone jako 10'tki) to bardzo miła niespodzianka ze strony seagate'a, dająca nadzieje że jeszcze troche klasyczne twardziele nam posłużą. (oczywiście 40tys operacji odczytu na sekundę kusi :wink: ,ale ssd będzie miał sens najprędzej za 2-3lata).


(Technik Elektro) #14

to nie prawda, rbs na poziomie 65MB/s to tylko o 5MB/s niż AAKS co stawia go zaraz za tym modelem to raz, dwa długa gwarancja to kolejny plus.


(Mariosti*) #15

Dłużo większe niż u aaks'ów zdolności grzewcze i dźwiękotwórcze zostawiały jednak starsze barracudy 10'tki nie tylko za aaks'ami ale i np samsungami t166


(Technik Elektro) #16

został mi jeszcze jeden taki dysk i nie jest on ani zbyt głośny ani się specjalnie nie grzeje w stosunku do konkurencji. pierwsze serie 10tek były też w wersjach jednotależowych (250GB) to są bardzo przyzwoite dyski. jak widać po testach i spostrzeżeniach użytkowników nowych serii 10 ukazują olbrzymi skok technologiczny a co za tym idzie skok wydajnościowy. wiadomym też jest fakt iż konkurencja nie śpi i pracuje już nad nowymi seriami (WD).


(Mariosti*) #17

I tego doczekać się nie mogę, bo jak łatwo można zauważyć aaks 750gb ma zapis prostopadły i osiąga wyniki bardzo podobne do tych nowych barracud, ale wd ma tę przewagę że u niego gęstość zapisu na talerz to mniej niż 200gb, podczas gdy barracudy osiągają te super transfery mając aż 250gb na każdym talerzu... i właśnie tutaj wd ma spore pole do popisu, jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli (klientów), to nowe caviary powinny osiągać średnio 100MB/s w hdtachu :badgrin: