Dysk SATA do 210zł

(Ozzi91) #1

Witam!

Poszukuje dysku SATA do 210zł. Prosiłbym by propozycje były uzasadnione.

(Djkilof) #2

Seagate 160 GB Barracuda 7200.9 (8MB, Serial ATA II, zapis prostopadły). Polecam go ponieważ sam taki posiadam na drugim komputerze i chodzi bardzo szybko i bezawaryjnie. Nie polecam nic firmy WD.

(Clubbasse207) #3

za tą kase można coś większego niż 160 giga kupić :stuck_out_tongue:

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/96001

a niby czemuż to ? :?

wymyślona awaryjność itp ? czy może inny powód ? :?

(Djkilof) #4

Nie wymyślona tylko sprawdzona. Miałem dwie sztuki WD i więcej nie chcę. Wolne i głośne.

(Clubbasse207) #5

bla bla bla

ja mam już 3 dysk z rzędu wd i jakoś nie mogę tego potwierdzić :stuck_out_tongue:

to jest takie gadanie głupot nie bierz tego bierz ten bo cos tam coś tam ...

o KAŻDEJ firmie robiącej dyski chodzą takie ploty .. :?

jedni marudza na samsungi segate wd maxtor ale to wszystko Guzik prawda .

w każdej firmie mogą sie zdażyć wadliwe dyski od tego masz kilka lat gwarancji by jak coś się stanie to je wymienić .

(Djkilof) #6

Może i tak ale statystycznie gorzej wypadają WD. Twoja sprawa, że wolisz tą firmę a nie inną. Ja nie słyszałem, że się psują ale widziałem to chyba coś znaczy. Ja ze swojej strony polecam Seagate bo jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłem.

(Draakus) #7

No jak porównujesz dysk nowszy z dyskami starszymi to nie ma co mierzyć szybkości bo wiadomo że nowe jest przeważnie szybsze. Ale z tym "głośne" to żeś ........... , kompletna bzdura. W każdym znanym mi teście WD są zawsze zauważalnie cichsze od Seagate- które przy odczycie terkoczą. Mam obecnie Western Digital-3 letniego i cichutkiego i po przesiadce z poprzedniego WD który służył mi dzielnie przez 6 lat! zero błędów i jednego Seagate7000.10 160gb dysk zauważalnie wydajniejszy od starego WD ale o dziwo też cieplejszy. W każdym razie za 210 zeta możesz poszukać 200 gb dysku i w tej cenie to będzie Seagate 7000.10 z końcówką AS.

(Djkilof) #8

No i dalej to samo... Ja stwierdzam to co widzę i słyszę i wyrażam swoja opinie!

(Draakus) #9

Więc wyjaśnij mi dlaczego w każdym teście spójrz egielda.com.pl i purepc.pl (to są ostatnie testy) najcichsze są Samsungi nie wiele głośniejsze WD a później to już "traktory" (podczas odczytu/zapisie) Seagate/Maxtor. I to jest obiektywna prawda: kilka różnych dysków i WD/Samsung jest zawsze cichsze od Seagate.

(Seba Qqlka) #10

djkilof

Może trafiłeś na jakieś kiepskie sztuki bo ja używam takiego dysku w domu i działa poprawnie, zaś jeden Seagate mi padł ale to jakaś słaba sztuka była bo w pracy mam takiego i działa.

(Grzesiek82) #11

ja jak na raziue też nie kupie nic tej firmy, miałem 2 dyski WD sata i ata seri jb i jd i oba padły po około 2 latach a wcale nie były eksploatowane sporo,m teraz mam seagate i zobaczymy jak to będzie

(Ozzi91) #12

widzę się rozpisaliście :smiley:

Mój segate 40GB chodzi już od 6 lat i jest super :smiley:

(Draakus) #13

To tak jak mój WD też 6 latek a nawet przeszło. Chodził/chodzi dobrze. A wymieniłem bo nie chcę kusić losu(skąd mam wiedzieć kiedy odmówi współpracy), bo już był głośny, za mały i mało wydajny ale go nie wyrzuciłem zostawiłem jako zapasowy.