Dysk SATA do 210zł

Witam!

Poszukuje dysku SATA do 210zł. Prosiłbym by propozycje były uzasadnione.

Seagate 160 GB Barracuda 7200.9 (8MB, Serial ATA II, zapis prostopadły). Polecam go ponieważ sam taki posiadam na drugim komputerze i chodzi bardzo szybko i bezawaryjnie. Nie polecam nic firmy WD.

za tą kase można coś większego niż 160 giga kupić :stuck_out_tongue:

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/96001

a niby czemuż to ? :?

wymyślona awaryjność itp ? czy może inny powód ? :?

Nie wymyślona tylko sprawdzona. Miałem dwie sztuki WD i więcej nie chcę. Wolne i głośne.

bla bla bla

ja mam już 3 dysk z rzędu wd i jakoś nie mogę tego potwierdzić :stuck_out_tongue:

to jest takie gadanie głupot nie bierz tego bierz ten bo cos tam coś tam …

o KAŻDEJ firmie robiącej dyski chodzą takie ploty … :?

jedni marudza na samsungi segate wd maxtor ale to wszystko Guzik prawda .

w każdej firmie mogą sie zdażyć wadliwe dyski od tego masz kilka lat gwarancji by jak coś się stanie to je wymienić .

Może i tak ale statystycznie gorzej wypadają WD. Twoja sprawa, że wolisz tą firmę a nie inną. Ja nie słyszałem, że się psują ale widziałem to chyba coś znaczy. Ja ze swojej strony polecam Seagate bo jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłem.

No jak porównujesz dysk nowszy z dyskami starszymi to nie ma co mierzyć szybkości bo wiadomo że nowe jest przeważnie szybsze. Ale z tym “głośne” to żeś … , kompletna bzdura. W każdym znanym mi teście WD są zawsze zauważalnie cichsze od Seagate- które przy odczycie terkoczą. Mam obecnie Western Digital-3 letniego i cichutkiego i po przesiadce z poprzedniego WD który służył mi dzielnie przez 6 lat! zero błędów i jednego Seagate7000.10 160gb dysk zauważalnie wydajniejszy od starego WD ale o dziwo też cieplejszy. W każdym razie za 210 zeta możesz poszukać 200 gb dysku i w tej cenie to będzie Seagate 7000.10 z końcówką AS.

No i dalej to samo… Ja stwierdzam to co widzę i słyszę i wyrażam swoja opinie!

Więc wyjaśnij mi dlaczego w każdym teście spójrz egielda.com.pl i purepc.pl (to są ostatnie testy) najcichsze są Samsungi nie wiele głośniejsze WD a później to już “traktory” (podczas odczytu/zapisie) Seagate/Maxtor. I to jest obiektywna prawda: kilka różnych dysków i WD/Samsung jest zawsze cichsze od Seagate.

djkilof

Może trafiłeś na jakieś kiepskie sztuki bo ja używam takiego dysku w domu i działa poprawnie, zaś jeden Seagate mi padł ale to jakaś słaba sztuka była bo w pracy mam takiego i działa.

ja jak na raziue też nie kupie nic tej firmy, miałem 2 dyski WD sata i ata seri jb i jd i oba padły po około 2 latach a wcale nie były eksploatowane sporo,m teraz mam seagate i zobaczymy jak to będzie

widzę się rozpisaliście :smiley:

Mój segate 40GB chodzi już od 6 lat i jest super :smiley:

To tak jak mój WD też 6 latek a nawet przeszło. Chodził/chodzi dobrze. A wymieniłem bo nie chcę kusić losu(skąd mam wiedzieć kiedy odmówi współpracy), bo już był głośny, za mały i mało wydajny ale go nie wyrzuciłem zostawiłem jako zapasowy.