Dysk SATA i ATA= konflikt?

Witam

Posiadam dysk Segate St3320620AS sATA 320 giga na którym mam zainstalowany system. Wszytko chodziło bardzo dobrze do czasu podłaczenia przeze mnie drugiego dysku tym razem ATA ST3200826A ATA 200 giga. W menadzeże urządzeń wszytko ok żadnych znaków zapytania itd. Problem polega na tym że bez żadnej przyczyny zdarzyło juz mi się to 3 razy pojawił się niebieski ekran i restart. Czego może być to przyczyna? Dyski są dwa na master ustawione ale to nie mam chyba wpływu, przeskanowałem je też windowsowskim narzędziem dyskowym i nic. Proszę o pomoc

to ustaw dysk ATA na SLAVE

Dziwne że Ci się jeszcze komputer włącza jak ustawione są 2 na master.

Widać że całkowicie nie znasz się na sprzęcie.

Po pierwsze są to 2 różne kontrolery (SATA i ATA).

Po drugie nawet jakby 2 dyski ATA na jednym kanale podpiął na np Master. To BIOS płyty głównej po prostu nie wykryje żadnego dysku albo tylko jeden.

Po pierwsze nie jestem specjalistą ;/

Po drugie widać że ty masz małe doświadczenia ze sprzętem, często zdażają się przypadki że źle ustawione zworki są powodem “czarnego ekranu” czyli komputer się włącza a na monitorze nic, po poprawnym ustawieniu wszystko wraca do normy.

Ale i ty masz także rację.

A gdzie w dysku SATA ustawia się master/slave ?

To ustawiasz zmieniając zworkę na dysku. Może masz za słaby zasilacz?? Ja tak mam podłączone dyski i jest wszystko ok.

Zasilacz mam 350 wat wiec nie jest takin słaby. Co do zmiany zworki to postąpiłem tak i w tym przypadku juz przy starcie mam niebeski ekran. Po odłączeniu nagrywarki NECA wsztystko weszło bez problemu. Dyski i nagrywarka są podłączone odzielnymi taśmami. Dodam ze komunikat jest treści Machine Check Exception czytałem o tym błędzie wiec sparwdziłem z pod lini komend dysk wpisaując chkdsk i po chwili błąd.