Dysk SATA, internet & BSoD

(Dorota Szczepanik) #1

Problem polega na tym, że, gdy podłączam dysk SATA z zainstalowanym XPkiem, to system zanim się uruchomi zalicza kilka niebieskich ekranów. A jak się już uruchomi, to nie mogę uruchomi internetu. Jest siec LAN. Jednakże, kiedy dysk SATA jest na slave, a dysk IDE z zainstalowanym systemem jest primare to wszystko działa bez zarzutów. Systemy na jednym i drugim dysku wykrywają HDD wzajemnie, czyli jeden jest widziany przez drugi i na odwrót. Nie wiem dlaczego przy uruchamianiu dysku SATA zanim się komp włączy to jestem zmuszony do oglądania BSoD i nie mogę uruchomic sieci pomimo, że sterowniki są poprawnie zainstalowane. Taki wałek. Co mam z tym zrobic...?

(Dorota Szczepanik) #2

A może BIOS trzeba zaktualizowac?

Mam Mainboard Gigabyte GA-K8U, jak to zrobic?

(Technik Elektro) #3

podaj kody błędów tych bsodów, przetestuj pamięć memtestem, wymień kable ide/sata.

(Dorota Szczepanik) #4

Memtest nie wykazuje błędów RAMu.

Kody BSoDów podam przy okazji restartu, czyli za chwilę.

(Dorota Szczepanik) #5

Nie jestem w stanie przepisac bo BSoD natychmiast restartuje kompa.

(Technik Elektro) #6

prawym klawiszem na mój komputer -> właściwości -> zaawansowane -> uruchamianie i odzyskiwanie -> i odznacz ptaszek przy uruchamiaj ponownie komputer po błędzie (czy podobnie). zatrzyma się na bsodzie. jeśli to pro możesz przez f8 odpalić system wybierając opcję by nie resetował się po błędzie.