Dysk Seagate 160gb

mam pytanie bo kupiłem dysk Seagate 160gb 8mb cache, i przy partycjowaniu dziele na 3 częsci dysk i zostaje mi “obszar niepodzielony na partycje 8mb”, a wcześniej podzielone było tak że były 3 czesci i niebyło tego obszaru 8mb , mam pytanie czy tą pamieć na dysk czyli 8mb dobrze mam zrobioną czy tak jak wcześniej było że niebylo tego obszaru tylko 3 partycje, jak jest lepiej? :?

Troche nie rozumiem,czyli masz po założeniu partycji i ich sformatowaniu lącznie 152 GB powierzchni do wykorzystania na dysku,czyli prawidłowo.

Hmm… widzisz jakąś analogię? :wink:

Jest OK! :wink:

tak bo zawsze zostaje te 8MB jesli i tak rozdzielisz na ye 3 partyce cale miejsce. to jest bez twojej woli i zasze zostanie taki obaszr 8MB ktorego nic niezrobisz. niewiem komoze to miejsce gdzie sie zastepuje bad sectory.

niewiem moze to ma coś wspólnego z cache? …co? :smiley: :wink:

mówimy o 8GB wydaje mi sie, mam samsunga 160 GB 8mb cahce i podzielona na 3 partycje i mam 152GB. Czyli jest spox.

Mi się wydaje, że w temacie master997 nigdzie nie pisał o 8GB tylko o 8Mb… :wink:

A co do twojego 160=152 …pozostawię to bez komentarza :slight_smile:

nie niemowił o 8GB, a fakt zeby miec rzeczywista pojemnosc trzeba chyba podzielic ilosc bitów przeez 1024, bo producenci dziela przez 1000, i pojemnosc jest troszeczke mniejsza.

nie to niema nic wspolnego z ilością cache, bo niektoree dyski maja 2Mb cachce.

W akzdym dysku ajkbys go podzielił na pratycje zostanie 8MB chociasbyś niewiem co robił. Tego miejsca juz niepodzislisz na partycje. Tak po prostu jest dysk skonstruowany. Byc moze ze takze jest to miejsce na piki statrowe dla systemu, te 8MB wtedy jest najlizej srodka talerza zeby sie szybko ladowaly i był szybki dostep do nich. Bo wiadomo im dalej srodka talerza tym spada bardziej transfer.

ludzie ale wy macie problemy:)

przecież ten dysk (seagate 160Gb) ma naliczne przez producenta 160Gb na prawdę ma tylko 149Gb - bo ta jak kret tłumaczył

:!:

Podziwiam głupotę tego “JN”:o - jak się nie wie o co chodzi to się o tym nie pisze :!:

Slafur proponuje ci poczytać regulamin kolego i dostosować się do reguł tu panujących. Jeżeli będziesz nadal obrażał innych userów to niestety my się obrazimy na ciebie. :!:

Podawałem ostatnio przykład że tak wcale nie musi być że 160 GB nie zawsze równa się 149 po sformatowaniu i zależy to od producenta dysku.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=17678

Prosze poczytaj w necie i polecam CHIP 11/2004 test dysków twardych.

Bez komentarza.