Dysk SEAGATE 250GB ma 127GB czy to wina braku Sp2?

Tak jak w temacie? Mam dysk SEAGATE 250Gb po zamontowaniu go i wgraniu systemu w moim komputerze wyswietlami sie partycja o rozmiarze 127Gb. Co stalo sie z pozostalym rozmiarem?

destroy sformatowałeś go? :?

Jaka partycja Fat32 czy Ntfs ???

Z fat32 może być problem przy takiej pojemności

I bardzo możliwe że to wina systemu bo na 100% jestem pewny że na XP były problemy z rozpoznawaniem dużych dysków(tylko niewiem jak dużych) ale w SP2 już to poprawiono . Wystarczy znaleść w necie co poprawiono w SP2 i tam pisze że poprawiono błąd z rozpoznawianie pojemności dużych dysków( niestety niepamiętam jak dużych)

Nic jest taki jest czyli niby 250 GB (w praktyce trochę mniej).

Panel sterowania, Narzędzia administracyjne, Zarządzanie komputerem, Magazyn, Zarządzanie Dyskami. I zobacz co tam jest.

BTW zainsatalowanie SP2 naprawdę nie gryzie i w niczym nie szkodzi, a wręcz przeciwnie

To proste :slight_smile: Masz windows bez aktualizacji sp1 lub sp2. W czasch gdy powstwał windows nie było jeszcze tak dużych dysków i wystarczało, że windows potrafił czytać dyski do wielkości 128 MB. Postę w technologii związanej wielkością twardych dysków jest jest od tego czasu tak duży, że 128MB jakie potrafi czytać windows to o wiele za malo jak na dzisiejsze czasy. Pozostaje zatem podzieleniu dysku na 2,3 partycje i zainstalowanie przynajmniej zbioru poprawek sp1 lub sp2 i lub podobno wystarczy wpis do rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\ System\ CurrentControlSet\ Services\Atapi\ Parameters\

należy utworzyć nowy wpis typu DWORD

EnableBigLba

o wartości 1

Tego sposobu z wpisem do rejestru nie sprawdzałem bo zainstalowałem sp2 gdy kupiłem dysk 250GB.

i dlatego ciekaw jestem jak by to zadziałało. Polecam jeszcze o poczytaniu na ten temat tu:

http://pamieci.idg.pl/artykuly/39174.html

  1. DYSK SFORMATOWALEM

  2. PARTYCJA NTFS

  3. JUTRO SPRAWDZE CZY PO ZAINSTALOWANIU PS2 BEDZIE TEN SAM PROBLEM. MYSLE ZE NIE. DZISIAJ BYM JUZ ZAINSTALOWAL LECZ NIE MAM POD REKA A SCIAGAC NIE BEDE GDYZ MAM SLABY TRANSFER.

  4. TUTAJ JEST LINK http://www.proline.pl/shop.php?prodid=S … T3250620AS

STRONA SKLEPU GDZIE KUPOWALEM DYSK. W KOMENTARZACH LUDZIE MIELI PODOBNY PROBLEM Z TEGO CO ZAUWAZYLEM I KAZDY RADZIL IM ZAINSTALOWAC PS2.

P.S ZARAZ POSZUKAM O TYCH POPRAWKACH PS2

Ale Fiesta drobiazgowy ale rzeczywiście zawsze w praktyce jest trochę mniej np. u mnie to 239GB. A co do sp2, że nie gryzie to nie całkiem tak jest bo czasami gryzie. :frowning:

1)Przy starszych komputerach np. 7 letnich z procesorami 500Mhz i małą ilością pamięci może wydatnie spowolnić komputer.

  1. Mogą być kłopoty z instalacją SP2 ale przez wrodzoną skromność zmilczę o przyczynach bo nie każdego one dotyczą :slight_smile:

floyd sprawdzilem z tym wpisem do rejestru ale nie zadzialalo :frowning: Jutro wgram SP2 i moj problem minie (mam taka nadzieje) :smiley: Jutro Wam napisze czy wszzytko poszlo OK :slight_smile: A narazie wielkie dzieki za porady. Jak cos jeszcze chcecie napisac to chetnie poczytam :slight_smile:

to na 1000% wina braku sp

http://www.microsoft.com/technet/prodte … maint.mspx

Złączono Posta : 11.04.2007 (Sro) 22:45

Service Pack 2 (SP2) został wydany 6 sierpnia 2004 roku i wniósł do Windowsa XP bardzo wiele zmian. Są to m.in.:

Centrum zabezpieczeń systemu Windows - nowe okno w systemie zbierające informacje na temat bezpieczeństwa komputera, czyli sprawność zapory internetowej, stan Aktualizacji Automatycznych oraz Programu antywirusowego.

Funkcja blokowania wyskakujących okienek - funkcja pozwalająca na blokowanie wyskakujących w nowym okienku (pop-up) reklam w programie Internet Explorer.

Nowa zapora systemu Windows - inteligentnie blokuje potencjalnie niebezpieczne formanty ActiveX, niebezpieczne programy komunikujące się z internetem oraz inne niebezpieczne dla komputera elementy.

Technologia NoExecute - programowa implementacja sprzętowej technologii Data Execution Prevention zapobiegająca uruchamianiu kodów programów umieszczonych w obszarze pamięci tylko dla danych. Ma pomagać w likwidowaniu zagrożeń wirusowych.

Obsługa dysków twardych została poprawiona poprzez dodanie obsługi standardu LBA-48, co pozwoliło na zwiększenie obsługiwanej pojemności dysków twardych ponad 128 GiB.

zainstalowalem SP2 i dalej w moim komputerze w partycji C wyswietla mi 127GB. Co mam teraz zrobic po zainstalowaniu SP2 aby odzyskac pozostale GB? Czy trzeba zrobic nowa partycje czy powinno samo dodac od razu do C?

Trzeba zrobić :frowning:

Złączono Posta : 12.04.2007 (Czw) 11:41

Dobra juz zrobilem partycje nowa :mrgreen: Zrobilem ja w programie Acronis Disk Director :smiley: Wszystko juz OK :slight_smile: Mam lacznie 231GB czyli duzo :smiley:

tylko przy wlaczaniu kompa dzwiek jest jakis “zmutowny”. Chodzi mi o to ze ten dziewk jak juz komputer uruchamia “PULPIT”. Jest taki noo slaby i jakby zawieszajacy sie. Przy wylaczaniu kompa dzieje sie to samo. Co moze byc nie tak? Mam Creative 5.1 + Saund blaster Audigy. Na starym dysku zawsze bylo wszystko ok a tutaj jest przy tym wlaczeniu i wyalczeniu dziwek jakby to nie byly creativy. HELP ME :smiley:

Hmm teraz sprawdzilem i przy sluchaniu muzyki dzieje sie to samo :frowning: Tak przerywa. ;/ Co moze byc nie tak prosze o pomoc !

Aha chcialem dodac ze komputer wylacza sie normalnie chwilke a wlacza sie dosc dlugo …

Odbiór dźwięku nie powinien mieć wiele wspólnego z twardym dyskiem. Tym nie mniej radziłem aby podzielić dysk na przynajmniej dwie partycje. Z tego co piszesz to wynika raczej, że masz jedną partycję.

Mam dwie partycje. A dzwiek zawsze byl Ok tylko teraz przy tym nowym dysku jest jakis … Jakby sie zacinal. Nie mam pojecia co jest nie tak. Jezeli ktos wie niech mi napisze. Slucham muzyki leci normalnie i nagle jest takei zalamanie jakby dzwieku taka jakby zawiecha. :confused:

Przeinstaluj stery do karty dźwiękowej. Możliwe że to pomoże.

Instalowalem. A moze to jest tak ze jakos wlaczyla sie zintegrowana karta muzyczna przez to ze wgrywalem jeszcze raz windowsa. I moze trzeba ja wylaczyc. Potem bede probowal. Moze lekko sie odpiol blaster (malo prawdopodone)

Aha to jest tak. Slucham muzyki wejde np. w panel sterowania i jest takie “Yyy” i jakby komuter zalapal lekka zawieche. w ogoel czemu on sie tak dlugo wlacza? Dluzej niz nastarym dysku. Wyalca sie raz dwa ale z wlaczaniem ma problem najwidoczniej ;/

Prędzej bym to wiązał z SP2 niż z twardym dyskiem. Rzeczywiście to co proponuje Fiesta może pomóc, a może jakieś nowsze sterowniki jeśli znajdziesz.

Instalowalem jeszcze raz o to chodzi i dalej to samo.

według mnie zasilacz może nie wyrabiać

Jaki masz zasilacz?

i podaj config kompa ( w miare dokładny)

Zasilacz tez nie :confused: Odlaczylem wszystkie napedy i bylo to samo :expressionless:

Złączono Posta : 14.04.2007 (Sob) 11:26

A czy jest mozliwosc ze moze Windows zle sie zainstalowal i przez to wynikaja moje problemy z dziwiekiem? Moze trzeba jeszcze raz zainstalowac system?

Złączono Posta : 14.04.2007 (Sob) 13:45

Czemu w ogole komputer uruchami sie bardzo dlugo a wylacza o wiele krocej niz stary seagate. Jak narazie to nie widze roznicy pomiedzy starym 40gb seagatem a tym. Moze wszystko dlatego ze zle wgral sie windows. zaraz sprobuje wszystko od poczatku moze bedzie OK.