Dysk Seagate ST3160812AS - dodanie nowego dysku

Witam,

Od wielu, wielu lat używam dysku twardego Seagate Barracuda 7200.9 ST3160812AS 160GB. Czasy się zmieniają i 160GB pojemności to zdecydowanie za mało…

pwlnonecxdlekfvbmsuxsyrycscwbcnfzgwxomfg

35GB, przy czym właśnie skończyłem usuwać co mogłem by trochę pamięci nadrobić. Nadal za mało na moje potrzeby. Zakup drugiego dysku jest w tej chwili wymagany w moim przypadku. Tylko jest pewne ale…

Aktualnie posiadam dobre 20+GB danych na dysku których pozbyć się nie mogę, są to ważne rzeczy i samo przeniesienie ich z aktualnym dyskiem było by katorgą. Doczepienie nowego, z większą pojemnością bardziej by mi pomogło, jednak chcę aby zwiększyła mi się pojemność a nie praca dysku.

Proszę o podpowiedź jaki dysk wybrać (do 250GB, więcej nie trzeba) i jaki RAID w moim przypadku będzie odpowiedni, czy w ogóle warto dokładać ten dysk, czy zastąpić aktualny?

Nie za bardzo rozumiem problem z przeniesieniem danych? Kopiowanie to taka katorga?

Generalnie to kup dysk SSD. 256 kupisz teraz za naprawdę niewielkie pieniądze. Samsung do 840’ daje aplikację do sklonowania istniejącego dysku. Działa to bez zarzutu. Odpalasz aplikację, wybierasz stary i nowy dysk, chwilę pomieli (przy zaledwie 110GB danych nie powinno trwać to długo), zmieniasz w BIOS’ie kolejność dysków do bootowania, albo wyjmujesz stary i tyle…

Stary możesz sprzedać za cenę paru piw, oddać na elektrośmieci, albo zostawić jako magazyn.

Poprzez katorgę miałem na myśli kopiowanie ze starego dysku na inny nośnik, jest on po prostu wolny i przy takiej ilości danych to koszmar.

SSD? Mam zapłacić 300zł za coś takiego? Niezbyt mi to idzie w parę.

Jeżeli masz dysk przenośny np. na kopie zapasowe to: Marcium Reflect, jeśli nie znasz angielskiego to się naucz. Trzy godzinki (suma w obie strony) i po robocie.

Jeśli nie masz to kup obudowę USB-SATA umieścisz tam dysk docelowy. Dowolny program do partycjonowania np. EaseUS Partition Manager, AOMEI Partition Manager. Dwie godzinki i po robocie.

W czym masz problem?

Angielski znam wystarczająco dobrze. No to można powiedzieć że przeniesienie danych to już nie kłopot.

W takim razię kupuję nowy dysk i zastępuję stary.

Dzięki za informacje.